فیشــــــنگار

پژوهشکده ی غیرانتفاعی

۲۸ مطلب در فروردين ۱۳۹۷ ثبت شده است

یادتونه من چقدر هی به شما بلاگرا میگفتم بیایید وُویس هر پست رو پُر کنید [همون ضبط کنید در گویش شیرازی] و ضمیمه کنید به پست! نگفتم؟ حالا این بلاگرای خارجی این کارو کردن ببینید چقدر جالب شده وبلاگاشون!

۳۱ فروردين ۹۷ ، ۱۸:۰۶ موافقین ۱۰ ۳۶ نظر

در گذشته در حوزه‌ی قم با فلسفه و وجود مرحوم آقای «طباطبایی» مخالفت میشد. نتیجه این است که امروز سطح تفکّرات و معرفت فلسفی ما در جامعه و بین علمای دین محدود است.
آقای طباطبایی فرد فعّالی بود؛ بنابراین جریان فلسفی‌ای که به وسیله‌ی ایشان پایه‌گذاری شد، باید به شکل وسیعی گسترش پیدا میکرد، که نکرده است. این [مخالفت با فلسفه] نباید تکرار شود.

۳۰ فروردين ۹۷ ، ۱۸:۴۹ موافقین ۱۶ ۱۰ نظر

پیرو این پست آقاگل باید بگم که به نظر شخص من ما تا توی مباحث اعتقادی و حتا تاریخی نیاز به مطالعه داریم. رمان باید مثل تنقلات باشه پیش مطالعات جدی ما

۲۹ فروردين ۹۷ ، ۱۹:۱۳ موافقین ۲۰ ۷۸ نظر

به طور اتفاقی کتاب سلام بر ابراهیم جلد دوم صفحه 193 تیتر «ابراهیم هدایتگر» را مطالعه کردم. دوست داشتم شما را هم به خواندن این ماجرا دعوت کنم. از کسانی که کتاب رو دارند آیا براشون مقدور هست که این عنوان که گفتم رو تایپ کنن و توی وب خودشون [یا اینجا] منتشر کنند؟ متشکرم

۲۸ فروردين ۹۷ ، ۱۹:۱۳ موافقین ۱۵ ۵۲ نظر
پسری جوان که موهایش را عجیب و غریب اصلاح میکند، لباس های گشاد و متفاوت می پوشد، سیگار میکشد، بی هدف است، بزرگتر و کوچکتر برایش فرقی ندارد و بدون هیچگونه آینده نگری، با یک دختر وارد رابطه میشود.

هفت صبح مورخه 24 فروردین 1397 ص 10
۲۷ فروردين ۹۷ ، ۱۹:۴۵ موافقین ۱۷ ۴۵ نظر

چرا آدمی باید به بهشت بشارت داده شود؟ چرا باید از میان هر امتی کسی به پیام خدا دست پیدا کند و آنرا برای مردم بیان کند؟ فلسفه ی بعثت چیست؟ فلسفه پیام خدا چیست؟ فلسفه هدایت چیست؟ فیش مرتبط |link|


۲۶ فروردين ۹۷ ، ۱۹:۳۲ موافقین ۱۴ ۴۳ نظر

نتانیاهو به ایرانیان گفت: «سعی نکنید ما را بیازمایید!» توجه داشته باشید که پاسخ ما هراس‌آور خواهد بود. در سوریه، تهدید به «اگر لازم شد، نه تنها حمله به عوامل ایران، بلکه به خود ایران» کرد. جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، با تمسخر نتانیاهو را «کاریکاتوریست» خواند. در پس صدای چکمه‌هایی که این کلمات در ذهن انعکاس می دهند، یک واقعیت وجود دارد: کسی باور نمی‌کند که اسرائیل بتواند اراده‌اش را به ایران در سوریه تحمیل کند.

۲۶ فروردين ۹۷ ، ۰۹:۲۵ موافقین ۱۰ ۳۵ نظر
برخی از آقایانی که اصلاً اهلیّت ندارند، در مساجد فلسفه تدریس میکنند و ناقص و سطحی و به عمق نرسیده و جویده جویده مطالبی را دست افراد میدهند. اینها خسارت است؛ ما نباید بگذاریم این کار ادامه پیدا کند.
۲۲ فروردين ۹۷ ، ۱۱:۲۰ موافقین ۱۵ ۶۳ نظر

در پست قبل با عنوان «اگر خواستگار روحانی داشته باشید...» در مورد دغدغه های دختران جوان درخصوص ازدواج با خواستگار طلبه/ روحانی مطرح شد. امیدوارم بحث مفیدی برای خانم های جوان و همچنین طلاب جوان که قصد اقدام برای خواستگاری دارند باشد. [از این نظر که بدانند دغدغه های دختران محترم چیست و چه مواردی را باید در جلسات خواستگاری شفاف سازی کرد]

 

 

 

نکته مهم این است که در ازدواج و انتخاب همسر مبنا را بر آسان گیری و ساختن یک زندگی الگو قرار بدهید. این کلیپ کوتاه و عجیب درباره اینکه انتخاب همسر دست خود آدم نیست رو هم از دست ندهید:

 


 

دریافت
مدت زمان: 1 دقیقه 47 ثانیه
۲۱ فروردين ۹۷ ، ۱۹:۵۱ موافقین ۱۴ ۳۹ نظر

اگر خواستگار روحانی روشنفکر داشته باشید

برای پاسخ دادن بهش چه چیزهایی رو درنظر میگیرید

و دقیقا چه سوال هایی ازش می پرسید؟

۲۰ فروردين ۹۷ ، ۱۹:۵۱ موافقین ۱۶ ۱۳۳ نظر

«قطعاً مهمترین چیزی که جامعة انسانی را بر‏اساس خود قوام می بخشد و پایدار می سازد، امور اقتصادی جامعه است

۲۰ فروردين ۹۷ ، ۱۲:۵۶ موافقین ۹ ۳۴ نظر

ملاحظه کنید که چگونه آن برابری نخستین در امریکای مستعمره از راه هزاران اختلاف اقتصادی و سیاسی ناپدید شده است تا جایی که امروز در امریکا شکاف میان ثروتمندترین مردم با بی‌چیزترین مردم بیشتر از هر دوره ای است که تاریخ از زمان حکومت اغنیا در رم تا امروز به یاد دارد. 332

۲۰ فروردين ۹۷ ، ۰۹:۰۵ موافقین ۵ ۱۹ نظر

چرا خانم‌ها هنگام تماشای تلویزیون با آدم حرف میزنند؟!

۱۹ فروردين ۹۷ ، ۱۸:۰۵ موافقین ۲ ۵۰ نظر

رفتار اسلامی را در بین کتابهای اخلاق و از علمای اخلاق بگیرید و به مردم منتقل کنید، با استفاده‌ی از هنر، اخلاق را ترویج کنید، برادریِ بین مردم را ترویج کنید، محبّت و مهربانی را ترویج کنید.
پینوشت: سعی کنیم به همان اندازه که مطالعه میکنیم اگر نکته ای پیدا میکنیم که روی اخلاق ما اثر مثبت دارد، آن نکته را برای دیگران هم بازگو /بازنشر کنیم. ما برای حفظ اخلاق در جامعه وظیفه داریم.

۱۹ فروردين ۹۷ ، ۰۹:۲۲ موافقین ۹ ۴۰ نظر

من به فراخور حال روحی خویش، پینوشتی به پست شماره 555 وب فیش افزودم و در آنجا از خبری که شنیده بودم ناله و فغان سر دادم. یکی از دوستان محترم در خصوص صحت و سقم این خبر تحقیقی کرده اند که به نوعی تکذیب قضیه مذکور می باشد.

۱۸ فروردين ۹۷ ، ۲۰:۴۹ موافقین ۷ ۳۰ نظر


مرحبا ای پیک مشتاقان بده پیغام دوست

تا کنم جان از سر رغبت فدای «نام» دوست.


در منطق گفته می‌شود که اسم ابزاری است که معنای خودش را در خودش نشان می‌دهد وگرنه به خودی خود معنایی ندارد. لذا اسامی از معانی خودشان کسب شرافت می کنند. در زیارت جامعه کبیره می خوانیم: «اسمائکم فی الاسماء»؛ اسم شما را دیگران هم دارند اما «فما احلی اسمائکم» چقدر اسم شما شیرین است.

۱۸ فروردين ۹۷ ، ۱۰:۰۴ موافقین ۱۱ ۲۸ نظر

پست آرتمیس را که دیدم یادم به صحبت خانمم افتاد که گفت آقای قاف (از همکاراشون که من هم میشناسمش) توی تلگرام برای یکی از خانمای همکار پیام داده و گفته «چه پروفایل قشنگی دارید» بعد ادامه داد این حرفها از شگردهای مخ زنیه دیگه! 
نکته: اگر من به کسی این جمله را گفته ام امیدوارم به پای مخ زنی نگذاشته باشید!

پینوشت: حدس بزنید خطاب کامنت زیر به چه کسی است؟

کامنت یوتیوب

۱۶ فروردين ۹۷ ، ۱۵:۲۶ موافقین ۱ ۴۱ نظر

دوموسه میگوید: تمام مردان، دروغگو و مکار و گزافگو و دورو و ستیزه جو هستند؛ و همه زنان خودپسند و ظاهرساز و خیانتکارند؛ ... ولی در جهان فقط یک چیز مقدس و عالی وجود دارد و آن آمیزش این دو موجود ناقص است. 126


۱۶ فروردين ۹۷ ، ۱۱:۴۰ موافقین ۶ ۷۶ نظر

در دو مجلس شورای ملی و سنا مقرر شد که تاج‏گذاری کوروش هخامنشی در سال 599 قبل از میلاد، مبدأ سال شمسی و سرآغاز تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران قرار گیرد. به همین مناسبت، اول سال 1355 هجری خورشیدی، آغاز سال 2535 شاهنشاهی، سال رسمی کشور شاهنشاهی ایران اعلام شد.

۱۵ فروردين ۹۷ ، ۰۹:۲۸ موافقین ۷ ۴۲ نظر

تعطیلات جای خاصی نرفتیم ولی چنتا سفر یک یا نیم روزه داشتیم و حسن ختام تعطیلات نوروزی ما هم فالوده و بستنی سنتی بابااسماعیل بود. [شاید باورتون نشه، ما نه حمام فین رفتیم نه هیچ جای دیدنی دیگه ای] فقط در هوای مطبوع شهر کاشیان چرخی زدیم و تهش هم در میدان بابااسماعیل بستنی


نتیجه اینکه لزومی نداره تعطیلات حتما یک مسافرت دور و دراز بریم تا بهمون خوش بگذره... شاید یه دور دور و بستنی خوردن هم بتونه حال و هوای ما رو عوض کنه. قابل توجه کنکوری ها و خانواده های کنکوری دار!


بازگشت به پست قبلی

امشبم میخاییم بریم سینما! شاید باورتون نشه دو تا بلیط گرفتم شد 8 تومن!

حدس بزنید چه فیلمی میخوام ببینم

۱۴ فروردين ۹۷ ، ۱۷:۳۶ موافقین ۶ ۴۶ نظر
تصاویر زیباسازی نایت اسکین