فیشــــــنگار

پاسخ‌های مکشوف به سوالات محذوف

فیشنگار:: چالش داستان من و وبلاگ‌نویسی

1 . سن وبلاگنویسیتون رو ذکر کنید که چند ساله مشغول نوشتن هستید

 

از وقتی یادم می‌آید پدرم همه خبرها را پیگیری می‌کند. من نیز در عنفوان جوانی به این خصلت دچار بودم. موضوعات خبری و تفریحی و کمی هم درسی ( برای ارائه‌های کلاسی) بهانه من برای استفاده از اینترنت بود.

 

سال دوم دانشگاه روزی یکی از رفقا که مسئول سایت اینترنت خوابگاه بود و در وقت ازدحام، با طرفه العینی(:چشمک) صندلی خالی برای من جور می‌کرد گفت وبلاگ داری؟ [شاید به خاطر اینکه هر شب می‌آمدم] گفتم: نه. گفت: چرا وبلاگ درست نمی‌کنی؟ گفتم بلد نیستم! همان لحظه نشست و درست کرد و پنلش رو داد دستم.

از این طریق متوجه شدم که بعضی از بچه‌های دانشکده هم وبلاگ دارند و پیوندهای وبلاگ رو با آدرس آنها پر کردم و وارد دنیای بلاگرهای جوان دانشکده (پسرا البته) شدم. از سال دوم دانشگاه تا الان میشه چند سال؟

 

سال 88 وقتی از دانشگاه رفتیم همین وبلاگ‌هایمان راه ارتباطی مان بود و اینگونه از حال هم خبر داشتیم. اما از 88 به بعد تبلیغ زیادی که روی شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گرفت و خبرهای زیادی که در آنجا بود مرا به گوگل‌پلاس (البته فقط خواننده بودم) و بالاترین و جاهای دیگری (شبکه‌های اجتماعی ناکام داخلی) کشاند و البته با اینکه همیشه به حمید می‌گفتم هیچ جا وبلاگ نمی‌شود ولی به هر حال وبلاگم دچار رکود شده بود.

 

وقتی دوباره درسم تمام شد و ازدواج کردم فکر کردم دیگر نیازی به وبلاگ ندارم و آن را حذف کردم. (البته داخل پرانتز بگویم اولین سالی که بیان راه افتاد و در نمایشگاه دیجیتال حاضر شد با میثم و سجاد به غرفه شان رفتیم و یک کارت دعوت [مثل کارت شارژهای قدیم] حاوی کد عضویت از آنها گرفتیم که یک نفر وارد می‌شد و دو نفر دیگر را می‌توانست دعوت کند! ) پس از هفته‌ها که این کارت در کیفم رها شده بود رفتم در بیان وبلاگی ساختم که 1444 روز به حیات خود ادامه داد و در حالی که 65 مطلب منتشره داشت در اوایل سال 95 حذف شد.

 

چند ماه بعد فیشنگار با ایده‌ای که به اعتقاد خیلی‌ها! تا آن زمان در وبلاگ‌نویسی منحصر به فرد بود متولد شد و قرار شد محلی برای نقد و بررسی یافته‌های ذهن و مطالعات من باشد. فیشنگار به لطف دوستان اهل اندیشه و نظر به محلی برای گفتگو و تفکر تبدیل شد و محبت و لطف علاقمندان باعث شده این وبلاگ تقریبا هر روز بروزرسانی شده و میزبان حضور گرم و تحول‌خواه شما باشد. (در حدی که اگه یه روز مطلب ن[گـ]ذارم حس می‌کنم دنبال کننده‌ها ناراحت می‌شن! )

 

2 . دوره هایی که دستتون به نوشتن نمی‌رفته برای انگیزه گرفتن چی کار می‌کردید

وبلاگ نویسی من زیاد جدی نبود. مطالب وبم بیشتر فکاهی و شعر و یا نکته‌های حاشیه‌ای بود که سرکلاس‌ها یا در گعده بچه‌های فلسفه می‌شنیدم. ولی توی فیشنگار مجبورم برای تهیه فیش‌ها بیشتر مطالعه بکنم و برای ایده گرفتن به فیش‌های قبل تر سر بزنم.(این دومی برای شما هم مفیده)

 

3 . از کدوم سرویس وبلاگدهی اولین بار استفاده کردید و از چه طریقی با این سیستم آشنا شدید

 

بلاگفا دیگه! دو سال بعد با دوستان بیشتری آشنا شدم که یکی از آنها تعارف زد که بیا به persianblog در آنجا هم یک صفحه ساختم ولی فعالیت خاصی نکردم. سپس برای یکی از کانون‌های دانشگاه در همان persianblog  صفحه ای درست کردم و دو سالی آن رامدیریت کردم. (تبلیغ و گزارش برنامه ها، نتیجه مسابقات و ... )  مدیوم و اینا رو هم بگم؟ (نمیخواد)

 

4 . چرا شبکه‌های مجازی رو ترجیح ندادید به وبلاگ نویسی

 

شاید به خاطر اینکه در بیشتر شبکه‌های اجتماعی ارزشگذاری‌ها بر اساس کمیت است نه کیفیت؛ در این صورت مهم نیست که منطق تو چیست؛ اگر سلبریتی و پرفالور باشی پستت لایک و فیو و منشن میخورد وگرنه باید حالا حالا‌ها زور بزنی تا دیده بشوی. (دو اینکه شاید بشه گفت همین که در وبلاگ احساس میکنی مدیر صحنه خودت هستی، ایده پست از توست، کامنت‌ها را تو تایید میکنی و پست بعدی را تو مینویسی [این شرایط] به نویسنده تمرکز و امنیت بیشتری می‌دهد) سه اینکه وبلاگ برای فیشنگاری شاید جای مناسب‌تری باشد. (در پایان به نوبه خودم از دست اندر کاران، حامیان و همراهان چالش داستان من و وبلاگ‌نویسی تشکر می‌کنم)

نباتِ خدا
۲۸ مهر ۹۸، ۱۰:۴۱

پس جای پدربزرگ مایید😁

پاسخ :
به هر حال اینم ماجرای ماست دیگه :)
نباتِ خدا
۲۸ مهر ۹۸، ۱۰:۵۵

بله :) 

پاسخ :
شما هم بنویسید
** گُلشید **
۲۸ مهر ۹۸، ۱۱:۱۲

چه سابقه ی طولانی و درخشانی تو وبلاگ نویسی داشتید:)


فعالیتتون پایدار

پاسخ :
درخشانش رو از کجا آوردین :) متشکرم و همچنین فعالیت شما
Daisy ‌‌‌‌
۲۸ مهر ۹۸، ۱۱:۱۳

سلام

قشنگ بود :) 

پاسخ :
مرسی :) شما هم بنویسید
احسان ..
۲۸ مهر ۹۸، ۱۱:۱۵

سلام

چیزی که بدم میاد همین چالشها

چقدر خوب که کسی جرعت نمیکنه منو به این چالشا دعوت کنه:)

ولی خوبیش اینه که دلیل اینکه دوستان رو باید تو این وبلاگا تحمل کنیم رو بیشتر میدونیم:) واینکه تا کی پاگیر هستن و چقدر دلیلشون مشابه دلیل موندن توئه!

یه عذرخواهی هم بابت دعوت شما برای خوندن یه مطلب نمیدونم بدهکارم یا بدهکاری:) در هر صورت سفارشی جواب نمیده:)

ولی ایده فیشنگاری ات بنظرم ایده ی قشنگیه وشاید منحصر بفرد

تبریک میگم و دست مریزاد!

از اون جهت که روزانه نویسی نمیکنی و مطالب بدردبخور میذاری و شاید خواننده روی لینکهات کلیک کنه و اصل مقالات رو بخونه ایده خوبیه

اما از این جهت که پراکنده است و واریانس مطالبت بالاست و به سمت یه موضوع خاص کانورژ نمیکنه خیلی جالب نیست! حال کردی انتقادو؟!!!:) اینکه از هر دری سخنی جالب نیست! من یک روز اجبارا و الزاما باید با مقالات فقهی مواجه بشم تو وبلاگ شما و روز دیگه با عالم سیاست! بعضی از موارد هم یکسویه مطلب میزنی و فیش هات با تفکرات خودت پلاریزه میشه! که البته طبیعیه..اگر از دید گبر ها و ترسایان و بی دینان هم فیش بزنی و بدون تعصب توجه رو جلب کنی و اطلاعاتی رو به مخاطب برسونی و حتی غیر مستقیم، چه بسا تو اهداف پلیدت موفقتر بشی:) /آقا شوخی میکنیم ناراحت نشی یوخ؟/

یه چیزی که خیلی برای وبلاگت لازمه کلاسیفای کردن موضوعات و کلاسترینگ عناوین هست! میدونی که چی میگم؟ دسته بندی خیلی به مخاطب کمک میکنه..هر چند زحمت داره ولی خیلی مهمه! من تا زمانی که نباخته بودم منوهای وبلاگمو خیلی دوست داشتم تا باختم!:)

بنظرم میاد که قالب وبلاگت هم ریسپانسیو نیست! میدونی که حداقل 50 درصد شایدم بیشتر ملت با گوشی و تبلت میان میخونن! یه قابل ریسپانسیو انتخاب کن....البته اگر خواستی نیایی بگی نمیخوام مگر تو فضولی و ...

به آمارت و دنبال کننده هات غرّه نشو...اینجوری مسئولیتت بیشتر میشه در مقابل مخاطب

شما در مقابل پاردوکس میان تمرکز وبلاگ بر یک رویکرد یا یک تخصص و ذائقه مخاطب اگر بتونی تعادل ایجاد کنی برنده ای

اگر جواب این دو تا سوال رو هم برای خودت همیشه روشن کنی که دیگه رفتی جام جهانی!

1- تو این مدت آورده علمی شما از این وبلاگ برای خودت چی بوده؟

2- تو این مدت آورده علمی برای مخاطبین علمی چی بوده؟

بیشتر منظروم اینه که از یادگیری پراکنده به سمت یادگیری کریستالی مخاطب رو سوق بدی و بتونه تو ساختمان دانشش آجر رو آجر بذاره نه اینکه هر روز مثل این ساخت و ساز اسباب بازی بچه ها یه چیزی بسازه و خراب کنه!

تا اینجا که دیگه مطمئن شدم از حرفام چیزی دستگیرت نشد و الان داری فحش میدی ، به همین دو سه خط بسنده میکنم

اگر هم پیش خودت گفتی مگر وبلاگ خودت چه گلی بسر فجازی زده قطعا پاسخ خواهم داد وبلاگم ، وبلاگ نیست! بیشتر محل حرفهای خودمانیه! ما داعیه ای نداریم..

در هر صورت تا اینجا که مطمئنم فایده ای نداشته هر چی گفتم رو فراموش کن! با همین فرمون برو جلو ایشالا که رو بروز موفق تر باشی..منم  این حرفها رو اگر نمیزدم میمردم!!!:)

به امید روزی که این رنگ بنفش ضایع وبلاگتو عوض کنی!:)

شوخی کردم به دل نگیر

پاسخ :
به نام خدا سلام :)
خواهشمند است اول برو اون پست که خودت بهش اشاره کردی رو بخون بعد بیا جواب کامنتت رو :)
چند نکته:

اگه بین بلاگرا باشی میدونی که بیشترشون (نمیدونم شاید کمترشون) به خاطر اینکه بهونه ای برای نوشتن پیدا نمیکنن هفته ها دست به پست نمیشن، از این نظر میشه گفت چالش ها و پویش ها مفیدن (این جمله ثبت شود در جزوه وبلاگ نویسی استاد دچار)


بی طرف بودن در حیطه گردآوری یا بقول شما فرار از تعصب رو سعی کردم رعایت کنم ولی چند هفته ای هست که خودم هم حس میکنم مطالبم زیادی سیاسی شده.
اون که گفتی تعادل ایجاد کنم رو بیشتر بازش کن یعنی دقیقا بگو چجوری :)) بعضی حرفاتم (درباره تیتر و اینها) فک کنم نفهمیدم :|

بریم جام جهانی؟
1- آورده علمی: فیشنگار بشدت باعث شده که مطالعاتم ثبت و ضبط بشه و به قول شما اگر در هر زمینه ای مقاله ای می بینم و میخونم هم فیش ازش استخراج میکنم هم لینکش رو نگهمیدارم که برای روزی که نیاز بود قابل دسترس باشه؛ تازه بعضی مطالب توی کامنت ها مطرح میشه که به وضوح مطالب اون مقاله ای که من خوندم رو تکمیل میکنه
2- اورده علمی برای خواننده ها رو نمیدونم ولی من همواره تاکیدم این بوده که این فیش هایی که من میذارم به هم ربط داره.|link| اگه بگردن ربطشون رو پیدا کنن خیلی بهتر میفهمن که موضوعات مطالعاتی مورد علاقه من چیه

3- تا 1400 با بنفش 😎 ولی ریسپانسیو رو انجام میدم
نباتِ خدا
۲۸ مهر ۹۸، ۱۱:۴۹

من دومین وبلاگمه، عمرش ی سال نشده :) حرفی برای گفتن ندارم :) 

پاسخ :
پس از اون اولیه بنویسید :)
ار کیده
۲۸ مهر ۹۸، ۱۲:۰۱

جالب بود :)

من هیچ وقت دلم نیومد، وبلاگی رو حذف کنم. نهایتا رهاش کردم... 

پاسخ :
شما قشنگ خوندین 🌹
واقعا چجوری بعضیا دلشون میاد؟  :|
sobhan esfandiari
۲۸ مهر ۹۸، ۱۲:۳۰

واقعا چالش رو بردی تبریک میگم

** گُلشید **
۲۸ مهر ۹۸، ۱۲:۳۷

:))))))) درخشان بود دیگه:)

پاسخ :
درخشان سابقه ی دکتر صفاییه که این همه جایزه برده و این همه جشنواره رو داوری کرده والخ :)
http://fiish.blog.ir/post/1006
نباتِ خدا
۲۸ مهر ۹۸، ۱۳:۱۵

 اونجا همش غر میزدم :) 

پاسخ :
:)
** گُلشید **
۲۸ مهر ۹۸، ۱۳:۱۷

این لینکی که گذاشتید رمز داره

پاسخ :
رمزشم بدم؟
امّــــــــ شــــــــــهــــــــرآشــــــــــوبـــــــ
۲۸ مهر ۹۸، ۱۳:۳۱

الان سوالی که پیش میاد اینه که چرا بعد از ازدواجتون فکر کردین اون وبلاگ بکار نمیاد و حذفش کردید؟!

پاسخ :
گفتم خیال میکردم وبلاگ دیگه به دردم نمیخوره (نگفتم اون وبلاگ که!)
دقت کن و شر درست نکن :) (در ضمن: ما مجرد بودیم خیلی باشخصیت و با ایمان بودیم. اینجوری نبودیم که!)
مه سو
۲۸ مهر ۹۸، ۱۴:۳۷

شما پدربزرگ وبلاگستان هستین یه جورایی.....:))

من تازه از 87 نوشتن وبلاگ رو شروع کردم...یادش بخیر...

پاسخ :
من فقط دو سال زودتر از شما بودم خودت پدربزرگی :)
محیا ..
۲۸ مهر ۹۸، ۱۵:۵۲

:)

جالب بود چقدر خوب انقدر سابقه طولانی تووبلاگ نویسی دارید:)

 

من تاهمین پارسال میگفتم کی آخه میره وبلاگ:/)))

البته بعد نظرم عوض شد خودمم الان وبلاگو به بقیه فضاهای مجازی ترجیح میدمو جو وفضاشو ادماشو دوست دارم:)

وبلاگ اولمو راحت حذف کردم دومی رو سختم بود خیلی وباگریه پاک کردم این سومی رو اصلا به پاک کردنش وجدا شدن از دوستایی که پیدا کردم نمیتونم فکر کنم:)

 

فعالیتتون پایدار

همینجوری بنویسید ماازتون یاد بگیریم:)

 

پاسخ :
خیلی ممنونم از حسن نظر شما. (امیدوارم دوستای ماندگار و مفیدی باشن برات)
فقط یه سوال کوچیک دارم که دوس دارم جواب بدین: چرا الان وبلاگ رو به بقیه فضاهای مجازی ترجیح میدی؟
فـ ـرزاد
۲۸ مهر ۹۸، ۱۶:۵۲

غالب عوض شده؟ چه رنگی رنگی

پاسخ :

نیست امید صلاحی ز فساد حافظ

چون که تقدیر چنین است چه تدبیر کنم؟

محیا ..
۲۸ مهر ۹۸، ۱۶:۵۴

ممنونم انشاالله مخاطبا ودوستان وبلاگ شما هم پایدار بموننو چندبرابر بشن:)

 

خب من فضا اینستارو تجربه کردم

الانم بخوام خیلی راحت میتونم یه پیج بزنم بافالورای خیلی بالا تو زمان کم 

فالور واقعی، نه فیک،چون قبلاًاین راهو رفتمو تمام راه های جذب فالورومیدونمو تواین زمینه حرفه ای شدم

بخاطرهمین اینستا برامن از نظر دیده شدن میتونه راحت تر باشه تاوبلاگ

 

ولی درسته مخاطب داشتن جذابه ولی مخاطب همراهِ باسواد که میتونه بهت چیزی هم اضافه کنه به مراتب جذابتره بنظرم فضای وبلاگ جوش آدماش ذهنیتشون یجوری هدف دار تره  

ونسبت به اینستا تعاملات ومعاشرت بیشتره که باعث میشه آدم یادبگیره

احساس نزدیکترو بهتری داره آدم بااین معاشرتا

 

من الان تعداد دنبال کننده ها ولایکا برام اصلا اصلا اهمیتی نداره کیفیت بودن آدما وهمراهیشون برام مهمه حتی برام مهمه کی میخونتم با چه دیدی با چه اعتقادی با چه سابقه وبلاگ نویسی همراهیم میکنه

ارتباط دوطرفس من اینارو باخوندن وبلاگ دنبال کنندم میفهمم که کی باچه سطحی داره تاییدم میکنه ولی اینستا اینجوری نیست 

وبلاگ بنظرم فضای بهتریه برامعاشرت وتعامل

مدلش کلاً معاشرت محوره

من ۳۹تا پست زدم که چندتایشم کامنتش بستس برا۳۹تا پست تو ۸۵روزفعالیت ۱۲۰۰تا کامنت یعنی همون هدف من...تعامل دوطرفه ،معاشرت...که یه چرخی تو پستا یکی بزنه متوجه میشه بااون کامنتا طولانی وجواب دادنای طولانی ترخودم:))که هدف چیه:))

 

وبلاگم ظاهرش اینجوریه که هدف مشخصی نداره یه وبلاگ الکی:)جهت سرگرمیه! ولی هرپستی که میذارم هدف داره وهمه سلیقه ها وواکنشا توجه میکنم...بعضی از پستا دلم میخواد خودم حرف بزنم نمیزنم کوتاهش میکنم دیدمو نمینویسم تا جا بگن افرین خوب بود احسنتو تایید ،بقیه اون حرفارو بزنن وزاویه دیدا رو بخونم وجواب گرفتم:)

همین که باید کیفیت داشته باشه آدم تا یکی مثلاًمثل فیشنگاربخونتتو دنبالت کنه وگرنه نمیخونه جذابه برام:) یجور چالشه:))

اینستا بیشتر یه جو سرگرمی الکی داره ولی وبلاگ اینجوری نیست:)

کانال تلگرامم زدم پاکش کردم بخاطراینکه رابطهه یه طرفس:/

چقد حرف زدم😖

کلاً ازخیلی جهات برامن جذابتر شده😁😅

پاسخ :
خیلی خوب توضیح دادین. درود بر شما 
حالا خارج از این صحبتا میتونی یه اینستا پر فالور واسه ما بزنی؟ :))
فـ ـرزاد
۲۸ مهر ۹۸، ۱۷:۰۹

گمان کنم یه موج بزرگ از دلخوری تو راهه اونموقع نمیتونی ازین پاسخ آماده ها بفرستی :/

پاسخ :
خخخخ گفتی پاسخ آماده یاد ربات افتادم :))) بذار هنوز تثبیت نشده دارم تست میکنم
میرزا مهدی
۲۸ مهر ۹۸، ۱۷:۲۰

حاضرم قسم بخورم اگه الان تو بلاگفا بودی وبلاگت از این گل های زرق و برق دار هم داشت. از اینا که زیر هر پاراگراف میذارن؟ 

خجالت بکش مردِ گنده این چه وضعشه؟ یکی که آستیگماته مثل ما، تا میاد بفهمه و درک کنه چطوری با آبی کنار بیاد، بنفش میشه....بعد سبز. حالم به هم خورد با این سلیقه ت:)))

 (بعدا نوشت: عه رفتی قالبو عوض کردی که)🤪🤪🤪

مرتضی بهت افتخار میکنم سالی که تو شروع کردی به وبلاگ نویسی من تازه برای اولین بار تو عمرم کامپیوتر دیدم...... 

پاسخ :
پاسخت رو در کامنت نفر بعدی دادم :)) ببین شما که از اول با وبلاگ زاده شدی واسه ما فیل[م] نیا داداش :)
مرضیه مهدوی فر
۲۸ مهر ۹۸، ۱۷:۳۱

من تا اومدم بگم این رنگی رنگیه چه قشنگه عوض شد که:/

پاسخ :
ببخشید. (منتقدا نمیذارن آدم از این چیز قشنگا استفاده کنه) حالا آدرس قالب رو واستون میفرستم استفاده کنید :)
محیا ..
۲۸ مهر ۹۸، ۱۷:۴۹

:))این همه از مزایا وبلاگ گفتم دلتون اینستا خواست؟!:))))

من قبلاً برا یکی از دوستان مجازی اینکارو کردم ولی دیگه توبه کردم:))))

ولی کار سختی نیست

هدفش باید مشخص باشه مخاطبشو دونست بعد شروع کرد:)

البته هدف باید جذاب باشه،درواقع فالور بالا وقتی امکان پذیره که هدف جذاب باشه:)

براساس هدف به پیجای خاصی هم باید سفارش تبلیغ داد

خواستید واقعا بزنید میتونم راه هایی که بلدمو بهتون بگم

چه پیجی میخواید بزنید؟

 

پاسخ :
میخام پیج مربا فروشی بزنم مثلا! :)
محیا ..
۲۸ مهر ۹۸، ۱۷:۵۷

واقعا؟:)

پیجای کاری دیرتر میرن بالا،اعتماد گیری برا سفارشم میخواد

پیج دوستیم که کمکش کردم پیج کاری بود

یه سری پیج تواین زمینه باید پیدا کنید حالا هرهدفی که باشه مخاطبای فعال اون پیج رو باید فالو کنید تا پیجتونو ببینن !

مثلاً من معمولاً پیجای زیبایی دنبال میکنم

پیجای زیبایی زیادی بهم درخواست میدن چون میفهمن مخاطب اینجور پیجام:))

شماهم بایدبرید سراغ ادمایی که به اون هدف علاقه دارن

وبه پیجای خانه داری سفارش تبلیغ بدید:)

چندتا روش رایگان فالور فیک هم هست:)))

که اونو برا نما واعتمادبیشتر میشه زد

هرچی فالور بیشتر سریعتر اعتماد میکنن

:))

 

پاسخ :

کثافت (بوق) ترکیدم از خنده . واقعا مغازه روبرویی ها اگه منو میدیدن فکر میکردن خُل شدم. پیجِ مربا فروشی؟ دهنتو!!!!!!! :))))))))))))))))))))))))))))))))))


اینو میرزا فرستاده 😕 🙁 ☹️ 😣

به خاطر همین من منصرف شدم :|

فاطمه م_
۲۸ مهر ۹۸، ۱۸:۴۰

میگم واقعا قالبتون ریسپانسیو نیست بعد هی گیر می‌دادین به من که قالبمو ریسپانسیو کنم؟ :/

پاسخ :
به نظر شما آیا قالب من ریسپانسیو نیست؟!؟
بعدشم من گیر نمیدم نظر کارشناسیمو👌 ارائه میکنم فقط
آب‌گینه موسوی
۲۸ مهر ۹۸، ۲۰:۰۹

سلام بر اوّلِ صفِ همۀ چالش‌های عالَم! :)

 

از هر کجا شروع کردید و آمدید، خوش و مبارک بر همۀ خوانندگان و همسایگان!

 

 

من در اینستاگرام هستم ولی فقط می‌خوانم.  یادداشت و عکسی ندارم.  

پاسخ :
آهان اینجوری تشخیص دادین که اینستاگرام برای حالتون بهتره؟ :) چه خوب
درباره مزیت و فایده چالش های وبلاگی صحبت کردم در ذیل کامنت های همین پست.

اتفاقا اینستاگرام من با سه پست به کار خودش پایان داد :)) تا اطلاع ثانوی
میرزا مهدی
۲۹ مهر ۹۸، ۰۹:۲۴

خواستی آبروی منو جلوی محیا ببری؟ من خودم بلد نبودم عمومی کامنت بذارم؟ متأسفم. بعد این همه تجربه که بالا نوشتی، هنوز نمیدونی کامنت خصوصیِ کسی رو نباید عمومی کنی؟ اون هم کامنت من به خودت که سرشار از دری وریه؟ واقعا برات متأسف شدم. زشتِ پلیدِ کچل. با اون دماغ گُنده ت. خوبه همه بفهمن چه قیافه ای داری؟ :))

نکبت

پاسخ :
از کل هیکل، یه دماغِ درست داری آیا رواست اینجوری به رخ بکشی؟
آب‌گینه موسوی
۲۹ مهر ۹۸، ۱۰:۲۲

حالم؟ نخیر! :) کاش مثلاً اینستاگرام، می‌توانست حالِ آدم را خوب کند! 

در اینستاگرام، با کسانی آشنا شدم و می‌خوانم‌شان که بسیار استفاده می‌کنم. از جمله آقای کاشانی! :)

پاسخ :
منم دنبالش میکردم ولی اون قدری توی اینستاگرام نمی موندم که بتونم مطالبش رو بخونم (ولی سخنرانی دو اسلامش :) رو گوش میدم)
بق بقو
۲۹ مهر ۹۸، ۱۱:۱۴

یعنی حیف این همه توضیح😕 

@محیا... دیگه اینجا از اطلاعات گوهر بارت نگو دخترم 

 

جا داره به محیا هم از همون کتابای که می خواستید به سبو بدید، بدید 🙄 (معلومه هدف اینه جیب شما خالی بشه یا نه😂) 

 

+محبت و علاقه از کامنت های شما و میرزا فوران میکنه:))) یکم دیگه توضیح بدید در باره چهره میشه طراحیش کرد. 

پاسخ :
اتفاقا ما تازه با ایشون آشنا شدیم ولی بلاگر فعال و خوش قریحه ای هستن انگار
دیگه اینکه
خطابتون به @خانم محیاست ولی فک کنم گهربار هم میگن.نه؟


+میرزا؟ سایه نشین ها که بدتر از اینشم دیدن :))
Saboo ..
۲۹ مهر ۹۸، ۱۱:۲۷

من که قبلا  کلا کتاب رو بخشیدم به بقیه 

  ولی از اونجایی که جنابشان فرمودند خیلی گرون نیست هر کی کتاب میخواد همینجا اسمش رو اعلام کنه تهیه میکنند خودشون :))) 

پاسخ :
قبلا گرون نبود الان شاید گرون شده باشه
بق بقو
۲۹ مهر ۹۸، ۱۱:۳۰

@سبو...

مرسی که هستی:دی

پاسخ :
@سبو :)
بق بقو
۲۹ مهر ۹۸، ۱۴:۰۶

:)

 

بله منظورم گهربار :|

پاسخ :
شما فک کنم منظورت گوهر خیراندیش بوده
آقای ‌‌میم
۲۹ مهر ۹۸، ۱۴:۱۳

از سال 92 به گمانم وبلاگ دارم

پاسخ :
پرچم میما بالاست
بق بقو
۲۹ مهر ۹۸، ۱۵:۰۱

:/

پاسخ :
درست حدس نزدم؟
گوهر عشقی؟
بق بقو
۲۹ مهر ۹۸، ۱۵:۱۹

http://www.vajehyab.com/dehkhoda/%DA%AF%D9%88%D9%87%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1

 

منظورم این بود:|

پاسخ :
تشکر میکنم از دهخدا
محیا ..
۲۹ مهر ۹۸، ۱۷:۴۸

:))))))

کامنت آقای میرزا:))))

باشه اگه ترشی فروشی، نونوایی خلاصه  هرجور پیجی خواستید بزنید جدی سوالی داشتید درخدمتم:)

 

تو وبلاگ سید جوادم گفتم بهشون که اقای میرزا وفیشنگاروخودتون

کامنتاتون براهمدیگه خیلی جالبو‌بامزس که وبلاگ هرکدومتون میرم کامنتا اون دونفرو میخونم خندم میگیره:)))

مثل کامنتای میرزا اینجا:)))

 

@بق بقو

چشم :)

دیگه میخوام اطلاعات گهربارمو بفروشم فقط😅

مشاوره نیم ساعتی ۱۰۰تومن😅

 

کتابم قبلاً  سعی کردم ازشون بگیرم به بن بست خوردم😳😅 

ولی امیدمو از دست نمیدم 😅

 

پاسخ :
@میرزا
@ سید جواد
@بق بقو
@فیشنگار
میدونی این دو تا بشر خیلی منو دوس دارن به خاطر همین بعضی وقتا نمیتونن جلوی ابراز احساسات خودشون رو بگیرن :))))) فقط یه مقدار بلد نیستن درست ابراز کنن

کتاب؟ یادم نمیاد
محیا ..
۲۹ مهر ۹۸، ۱۸:۲۳

 

بلههههه کاملاً علاقشون واضحه :)))))

به سیدجواد که گفتم شما سه نفر وکامنتاتو براهمدیگه بامزه اید

گفتن تکذیب میکنم فیشنگار جز غیربامزه وغیر جالب دسته بندی میشه:| 

:))))

 

بله تو یکی از پستا که بحث کتاب هدیه دادن به یکی ازبچه ها بود گفتم به کیا تعلق میگیره؟منم کتاب میخوام😅😂

(چه پروام من😅)

گفتید باید سوالای پستارو درست جواب بدم یه همچین چیزی:))

 

پاسخ :
یه چیزای محوی داره یادم میاد!

حالا لینک کامنتی که برای سدجواد فرستادین رو بدین برم توجیه ش کنم
محیا ..
۲۹ مهر ۹۸، ۱۸:۳۴

ای بابا شر نشه من شکر خوردم اصلا😳

من برم پی کارم اصلا😳

پاسخ :
نه بابا شر چیه میگم دوسم دارن! :)
محیا ..
۲۹ مهر ۹۸، ۱۸:۵۲

:))))

فقط سیدو اذیت نکنید گناه دارن:)

http://sokooot.blog.ir/post/چگونه-اعداد-را-گرد-کنیم

پاسخ :
خب ایشون داشته تقیه میکرده
محیا ..
۲۹ مهر ۹۸، ۱۸:۵۶

ما به این چیزا میگیم شوخی دوستانه

شماها رو نمیدونم😐

پاسخ :
برو ازش بپرس تقیه چیه :))
محیا ..
۲۹ مهر ۹۸، ۱۹:۰۱

سرچ میکنم بهتره:))

آقای سر به هوا ...
۱ آبان ۹۸، ۱۷:۴۶

خیلی عالی و جالب بود ..

همه مثل خودم از بلاگفا شروع کردین که :))

پستتو به زودی میذارم تو بلاگم ..

پاسخ :
آره دیگه اون موقع فک میکردیم وبلاگ یعنی بلاگفا فقط :))
عطیه علی همتی
۲۸ آبان ۹۹، ۱۶:۱۹

سلام

1.

من سال 89 و 90 بود که شروع کردم و خیلی مینوشتم...شرشر!!!
بعدا به مرور وبلاگم سوت و کور شد و اینستا رو هم تجربه کردم اما حالمو بد میکرد اینستا..
اون موقع ها که خیلی مینوشتم دبیرستانی بودم و به مرور ازدواج و مادری ذهنم رو خیلی شلوغ کرد و میشه گفت خودم هم حرفی برای زدن نداشتم
یک ساله که اینستامو اک کردم و الان دو روزه که وبلاگ زدم دوباره
واقعا هیچی وبلاگ نمیشه
اگه اهل حرف باشی نه نمایش!!

 

 

2.
من قبلا انگیزه نمیخواستم انقدر از خودم حرف داشتم که نگو
الان برعکس
البته فکر میکنم
یعنی دیگه از خودم زیاد حرف برای گفتن ندارم
از روی کتاب و شعر نمینویسم اما فکرهایی که از کتاب بلند شده رو مینویسم


3.
آره بلاگفا بود
پشت سرش حرف بلند شد همون سالا تو بیان یه بلاگ زدم که اونم سوت و کور موند
اما باز هم بیان رو انتخاب کردم چون حس میکنم که روشنتره

 

 

4.
گفتم
حسم اینه که اونجا نمایشگاهه
رقابتهاییکه .... کسی ناراحت نشه ولی اونجا رو تیمارستان کرده
از لحاظ سواد رسانه هم وبلاگ کاربردی داره که من اهلشم
من توی عکس مثلا خیلی تخصصی ندارم ..

پاسخ :
نمی دونم چرا خوشم میاد که می بینم یکی داره از اینستا بد میگه :)

4. سواد رسانه ای رو رشد میده وبلاگ داشتن؟
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
درباره
حضرت امیر(ع) می‌فرمایند: آراء و نظرات گوناگون را -مانند دوغ درون خیک- به هم بزنید تا حقیقت -مانند کَره از دل آن- بیرون بیاید. به نظرم فیشنگار به خوبی از عهدۀ این کار برآمده است. (امید شمس آذر)
طراح قالب: عرفـــ ـــان ویرایش توسط نقل بلاگ
تصاویر زیباسازی نایت اسکین