خاوری پَر- - - باختری پَر :: فیشــــــنگار

فیشــــــنگار

خاوری پَر- - - باختری پَر

چهارشنبه, ۲ بهمن ۱۳۹۸، ۰۸:۵۳ ب.ظ
بچه‌ها این متن رو من از خبرگزاریها گرفتم و بصورت قابل فهم خلاصه کردم، بخونید خیلی جالبه و آدم رو به فکر فرو می‌بره... همین

دیواندری نامه‌ای به وزیر وقت نفت می‌زند و تقاضا می‌کند که با توجه به ورود بانک ملت به بازرگانی نفت به آن‌ها برای فروش، نفت داده شود. [1]

 

وزرات نفت نیز موافقت می‌کند و در شهریور و مهر ۹۲، چهار محموله نفتی از وزارت نفت تحویل می‌گیرد که آقایان سعادتی و دیواندری آن را برای فروش به فردی به نام رحمت‌الله باختری می‌دهند، آقایان نفت را به علت تحریم‌ها ارزانتر می‌خرند و وزارت نفت نیز در آن زمان از این موضوع استقبال می‌کرده است.

 

باختری عضو شاخه نظامی مجاهدین خلق(گروهک تروریستی منافقین) بوده است و در گزارش وزارت اطلاعات آمده که عضو گروهک نفاق بوده و با افراد رده بالای منافقین ارتباط داشته و در سال ۶۱ دستگیر می‌شود و به ۱۰ سال حبس محکوم می‌گردد، ولی در سال ۶۶ به دلیل همکاری در جهت معرفی سایر افراد گروهک آزاد می‌شود و در سال ۶۷ مجددا به اتهام قاچاق خاویار دستگیر می‌شود، (نفت مملکت را به چنین فردی داده‌اند.)

 

دیواندری وقتی معلوم می‌شود که در دوره حضورش در بانک ملت، نفت را به باختری داده است بخشی از مبالغ مربوط به فروش نفت را رد مال می‌کند و دو دکل مسکونی روی آب به ارزش ۵۴ میلیون دلار معرفی می‌کند که مبلغ واقعی آن ۱۹ میلیون دلار بوده است.

 

دیواندری به بانک پارسیان می‌رود و ۳۶ میلیون دلار [2]به حساب سعادتی می‌ریزد که دو کشتی را ۲۹ میلیون دلار از بانک ملت بخرد و ما به‌التفاوت ۳۶ میلیون دلار و ۲۹ میلیون دلار یعنی مبلغ ۷ میلیون دلار به جیب آقایان می‌رود.[3]

 

پس از مدتی بحث اخراج دیواندری از بانک پارسیان مطرح می‌شود ...[4]

 

دیواندری با اکبر طبری جلسه‌ای را برگزار می‌کنند و طبری بازپرس را تحت فشار قرار می‌دهد که این موارد در بررسی پرونده طبری بازگو خواهد شد.

 

سعادتی و دیواندری بنا داشتند تا در خارج از کشور بانکی تاسیس کنند و قرائنی در این خصوص وجود دارد. |read more|

 

 

 


[1] باید توجه داشت که مدیر عامل بانک مجری مصوبات هیئت مدیره است و اساسنامه بانک تاکید دارد که مدیر عامل بانک باید مجری مصوبات هیئت مدیره باشد، اما احدی از اعضای هیئت مدیره بانک ملت و داریس از این موضوع خبر ندارند.

[2] بدون مصوبه و وثیقه و اعتبار سنجی

[3] نماینده دادستان پرسید: از ملزمات هر تسهیلاتی داشتن مصوبه، وثیقه و اعتبار سنجی است مصوبه ۳۶ میلیون دلار در بانک پارسیان را نشان دهید. دیواندری گفت: هیچ دخالتی نداشتم و پس از آن متهم ابوالحسنی گفت که دستور از طرف بانک و شخص دیواندری بوده است.

[4] بعد از خروج دیواندری از بانک پارسیان، سعادتی نامه‌ای می‌زند که ماهیانه ۵۲ هزار درهم بابت مشاوره به دیواندری پرداخت شود.

قانون

نظرات (۸)

 • دچار فیش‌نگار
 • علی دیواندری کیست؟

   

  علی دیواندری، فرزند محمد، متولد ۱۳۴۶، نویسنده، استاد دانشگاه و دکترای مدیریت استراتژیک از دانشگاه تهران، ۸ سال مدیرعامل بانک ملت در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد و مدتی مدیرعامل بانک پارسیان بوده و در ۲۰ سال اخیر در ۱۲ شرکت، موسسه و انجمن از صندق مهر امام رضا و موسسه موقوفات آستان قدس رضوی تا بیمه پارسیان و تامین مالی بانک ملت، فعالیت داشته است. او سابقه همکاری با علی سعید لو، عباسعلی کدخدایی، صولت مرتضوی بابا حیدر و هاشم یکه زارع و شماری از چهره‌های سرشناس اقتصادی و بانکی را در یک دهه اخیر در کارنامه دارد.

   

  دیواندری، کارشناسی مدیریت دولتی خود را در سال ۱۳۶۸ از دانشگاه تهران گرفت. سپس، در سال ۱۳۷۳، موفق به دریافت مدرک کارشناسی مدیریت دولتی از دانشگاه تربیت مدرس شد و به سمت معاون مالی و اداری دانشکده مدیریت دانشگاه تهران منصوب شد.

   

  او تا سال ۱۳۷۵، عهده دار این سمت بود و پس از آن، به عنوان مشاور مدیرعامل و رئیس مرکز تحقیقات بانک ملت منصوب شد و از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۳ در این سمت ماند. در این فاصله، دیواندری، مقطع دکترای مدیریت استراتژیک را در دانشگاه تهران گذراند و موفق به دریافت مدرک دکترای مدیریت در سال ۱۳۸۰ شد.

   

  ۳ سال بعد، به عضویت هیات مدیره بانک ملت رسید و تا سال ۱۳۸۴ ادامه داشت. از سال ۱۳۸۴ و آغاز دوره اول ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، به مدیرعامل بانک ملت منصوب شد و تا پایان دوره دوم ریاست جمهوری نامبرده، این سمت را در اختیار داشت. مدیرعامل بانک پارسیان و ریاست پژوهشکده پولی و بانکی، از جمله سمت‌های دکتر علی دیواندری در دوران ریاست جمهوری حسن روحانی است.

   

  علی دیواندری از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۷، به عنوان استاد تمام گروه مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران، سرپرستی پایان نامه‌های مختلف دانشجویان این مرکز علمی کشور را بر عهده داشته است.

  پاسخ:
  علی دیواندری کیست و اتهاماتش چیست؟

  گفت و گوی دیواندری با رسول قهرمانی نماینده دادستان


  https://fararu.com/fa/news/419233
 • دچار فیش‌نگار
 •  

  از اینکه چقدر سکوت ما کوچیکا موثر بوده توی دزدتر شدن اینا‎
   
  چرا کارمندایی که زیردستشون کار میکردن هیچ گزارش ندادن از این خلافا‎
  حتی بصورت ناشناس‎!
   

  نمیشه گفت به همشون یه سهمی می رسیده‎، نمیشه گفت هیچ کس هم خبردار نمیشده از این کارهاشون (بالاخره یه روال اداری هرچند صوری و ظاهری داشته کارها)

   

   
  شاید برای ما هم توی مجموعه امون یا جایی که بودیم اتفاق افتاده که خلافی دیدم و بی توجه از کنارش عبور کردیم‎
   
  و خلافکارا رو راحت گذاشتیم تا لقمه های بزرگ و بزرگتر بردارن...‎

  حالم خرابه بچه ها...

 • امّــــــــ شــــــــــهــــــــرآشــــــــــوبـــــــ
 • سوال  من اینه که اینهمه پول رو میخوان کجا ببرن؟؟؟

  پاسخ:
  ترکیه :)

  @ام شهراشوب

  هیچی اینااا دیگه کارشون از پول برای خونه و ماشین گذشته با پول میرن بانک تاسیس میکنند 

  پولش باشه مورد مصرفش پیدا میشه:)))

  من سوالم اینه که بعضی ها چه راه نفوذی دارند که توی همه جناح ها و دولت ها هستند هیچ وقت منصباشون از بین نمیره

  @جناب دچار 

  نظرتون در مورد گزارش های  خلاف ها ریز خیلی ذهنم رو مشغول کرد  گاهی گزارش نکردن های ما حتی ظلمه در حق اون خلافکاری که شاید خلافکار و دزد نیست ولی اولش اصلا خودش نمیفهمه داره چیکار میکنه و هیچ کسی هم جلوش رو نمیگیره هی ذره ذره میره جلوو از یه جایی به بعد هم گردنش کلفت میشه هم دیگه براش این نوع دزدیا بی اهمیت میشه شاید اگر کسی باشه توی قدم های اول جلوشون رو بگیره از خلافاشون گزارش داده بشه اوناا هم اینقدر پیشرفت نکنند..........

  آدماا گاهی به یه تشر یا تلنگر به موقع نیاز دارند اگر زده نشه دیگه هیچی تاثیر نداره 

   

  پاسخ:
  جناب دچار:

  توی یک سال اخیر دو تا سریال در بخش نمایش خانگی ساخته و فروخته شده
  که هر دو محور اصلی داستانشون فساد اقتصادی و مفسدین دارای باند هست.

  توی اون سریال ها نشون میده که اخگرهای این باند هر روز دارن هیولاتر میشن (عه اسم فیلما رو گفتم؟) در حالی که صرفا با خیانت یکی از زیردستها کل باند براحتی به چنگال قانون گرفتار میشه// آقا چرا هر روز داری این حجم از تباه شدن و بلایی که سر آدمهای بیگناه میاد رو می بینی و این خیانت رو در حق رییست نمیکنی؟  اعصابم.. 

  خدایا!

  من حس خوبی همون اول به این بانک نداشتم.

  .

  و این آدمها که تمومی ندارن. شایدم خودمون ازینا بشیم. ولی نباید!

  چیکار باید کرد؟؟ 

  پاسخ:
  واقعا نمیدونم چجوری دلداری تون بدم
  از این نظر که بگم نه ما مثل اینا نمیشیم...


 • امّــــــــ شــــــــــهــــــــرآشــــــــــوبـــــــ
 • منظورم بعد از هزارساله که حضرت عزراییل جونشون رو گرفت، اونوقت میخوان کجا ببرن؟ بازم ترکیه؟

  مگه آدمی چقدر می‌تونه بخوره و بپوشه و بگرده؟

  رقما عجیب نجومیه ها

  پاسخ:
  اگه به این چیزا فکر میکردن و دوراندیشی داشتن که این بلاها رو سر خودشون و رفقاشون نمی اوردن

  @ ام شهراشوب 

  به نظرم هممون  اگه به این مسائل فکر میکردیم خیلی حال و روزمون بهتر بود  

  بعدم یه جاهایی اینقدر حجت و دلیل شرعی برای خودشون میارن که کارشون بر اساس کدوم تبصره و قانون درسته که فکرشم نمیکنند عزراییل گیر بده

  پاسخ:
  جالبیش همینه که
  خلافکارای نادان و جاهل زووود گیر می افتند و به اشد مجازات محکوم میشن
  خلافکارای هوشمند خیلی دیر گیر می افتند و یه جوری هم خلاف میکنن که کمترین مجازات رو داشته باشه :) چون آگاهن

 • ترویج و انتشار معارف مهدوی
 • بعد میگن چرا این مملکت اینقدر مشکلات داره.

  صلاحیت و شایستگی افراد رو برای پست های کلان و مهم کی تایید میکنه؟

  (اللهم عجل لولیک الفرج)

  پاسخ:
  یک بحث تایید صلاحیت هااست
  بحث دوم و مهمتر نظارت مستمر بر مدیراست

  ارسال نظر

  کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
  اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی
  فیشــــــنگار

  حضرت امیر(ع) می‌فرمایند: آراء و نظرات گوناگون را -مانند دوغ درون خیک- به هم بزنید تا حقیقت -مانند کَره از دل آن- بیرون بیاید. به نظرم فیشنگار به خوبی از عهدۀ این کار برآمده است. (امید شمس آذر)

  آخرین نظرات