فیشــــــنگار

پاسخ‌های مکشوف به سوالات محذوف

پرسه در فیشنگار به مناسبت نیمه‌شعبان

مطالب منتشر شده با موضوع امام زمان(عج) را در ۵ دسته‌بندی تقدیم حضورتان می‌گردد. عیدتان هم مبارک و التماس دعا

 

اشعار مرتبط

درباره. 1

حکومت... 1

حق امام بر امت... 2

.. 4عنایات امام به امت. 6

. 9

⛅فیشنگار ⛅

اشعار مرتبط

 

ایهاالعزیز

پر کن دوباره کیل مرا، ایّها العزیز!
دست من و نگاه شما، ایّها العزیز!


رو از من شکسته مگردان که سال هاست
رو کرده ام به سمت شما، ایّها العزیز!


جان را گرفته ام به سرِ دست و آمدم
از کوره راه های بلا، ایّها العزیز!


وادی به وادی آمده ام، از درت مران
وا کن دری به روی گدا، ایّها العزیز!


چیزی که از بزرگی تو کم نمی شود
این کاسه را...فَاَوفِ لنا، ایّها العزیز!


ما، جان و مال باختگان را رها مکن
بگذار بگذرد شب ما، ایّها العزیز!


خالی تر از دو دست من این چشم خالی است
محتاج یک نگاه شما، ایّها العزیز!

 

 

حریر:

این همه آب نه اقیانوس است

عرق شرم زمین است که سرباز کم است

 

 

این چشم‌ها مدام دچارند دیدنت را

این چشم‌ها مدام دچارند دیدنت را
آنی اگرچه تاب ندارند دیدنت را

 

سردرگم‌اند مردم مشتاق سرزمینم
از اینکه پیشکش چه بیارند دیدنت را

 

 

حیرانی| وقتی نمی دانی چه دارویی اثر دارد

 

ناخوش که باشی بدتر از هر درد، حیرانی‌ست

وقتی نمی دانی چه دارویی اثر دارد

 

از دست عالم خسته‌ام، مثل یتیمی که

تنهاست؛ در حالی که می‌داند پدر دارد.

 #محمد_صمیمی

وقتی همه هستند اما او که باید نیست

در باغ باشی یا قفس؛ فرقی مگر دارد؟!

 

این درد دل‌ها هم همه از روی دلتنگی‌ست،

ما بی خبر هستیم،... او از ما خبر دارد

 

آه ای مسیحا، کی می‌آیی، بی تو این دنیا

وضعی شبیه حال و روز محتضر دارد

 

از رقّه تا کشمیر، از بغداد تا پاریس...

عالم مگر شکلی از این آماده‌تر دارد؟!

 

این طور می‌خواهیم او را و خدا را شکر

لیلای ما مجنون تر از ما آنقَدَر دارد.

⛅فیشنگار ⛅

 

درباره آنحضرت

 

لکل قوم هاد 881

بدرستی که تو فقط بیم دهنده‌ای -همانطورکه-برای هر گروهی هدایت کننده و رهبری هست. (انما انت منذر و لکل قوم هاد.) سنت الهی چنین جریان دارد که هرگز زمین از شخصی که بسوی خداوند هدایت نماید خالی نمی ماند، یا باید پیامبر باشد و یا امامی که به امر خدا مردم را هدایت کند تا سنتهای الهی و شرایع او اجرا شود، چون هر چیزی بسوی کمال مطلوبش هدایت می‌شود.

 

 

شهر آرمان 969

اهل سنت برخلاف فرهنگ شیعه حکومت مطلوب خود را در گذشته جستجو می‌کنند. آنها خلافت نبوی(ص) را آرمانشهر خود می‌دانند و سعی دارند دوباره چنین دورانی زنده شود. شیعه اما آرمانشهر خود را در آینده طلب می‌کند و در پی حقیقت محمدی و حکومت مهدوی است.


⛅فیشنگار ⛅

 

حکومت آنحضرت

چشم‌انداز زندگى بشر 1023

... آن ملتى که به آینده امید دارد، مى‌داند که روزگار ظلم و ستم و زورگویى و تجاوز و طغیان و استکبار، با همه‌ى حجم عظیمى که امروز در جهان به وجود آورده است، یک روزگار تمام‌شدنى است و دورانى خواهد رسید که قدرت قاهره‌ى حق، همه‌ى قله‌هاى فساد و ظلم را از بین خواهد برد و چشم‌انداز زندگى بشر را با نور عدالت مُنور خواهد کرد؛ معناى انتظار دوران امام زمان این است.

شما جوانان عزیز که در آغاز زندگى و تلاش خود هستید، باید سعى کنید تا زمینه را براى آن‌چنان دورانى آماده کنید.

 

 

این مطلب نه از اصول دین و نه مذهب است

سال 1313 ش از آیت‌الله حائری موسس حوزه علمیه قم درباره «رجعت» سوال شد، جواب ایشان جالب بود:

احقر به واسطه کثرت اخبار، اعتقاد به رجعت دارم، به نحو اجمال، ولی این مطلب نه از اصول دین و نه مذهب است که اگر فرضا کسی معتقد به آن نباشد، خارج از دین یا مذهب شمرده شود و نه از مسائل علمیه(عملیه) است که بر افراد مکلفین لازم باشد اجتهادا یا تقلیدا به دست آورند و در مثل این زمان بیان این نحو از  مطالب به جز تفرقه مسلمین و ایجاد یک عداوت مضره بین آنها فایده ندارد.

جریانها و سازمانهای مذهبی سیاسی ایران رسول جعفریان نشر علم 1390 چاپ اول ص1017 

 

 

آیا در زمان حضرت مهدی(عج) همه مسلمان می شوند؟ 84

 

س: آیا روایتی که می گوید همه در زمان حضرت مهدی علیه السلام همه مسلمان می شوند درست است؟ جواب: ظاهرا روایت فوق مخالف با این قسمت از آیه 55 سوره آل عمران است که می فرماید: « وَجَاعِلُ الَّذِینَ اتَّبَعُوکَ فَوْقَ الَّذِینَ کَفَرُوا إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ ». زیرا این جمله می رساند که کفار تا روز قیامت وجود دارند. در روایتی نیز آمده است که حضرت از آنها جزیه می‌گیرد. (علامه طباطبایی 1390, 188)

 

 

قدم صدق 351

احرار را چه بسا که مکر لیل و نهار به دارالاماره کوفه بکشاند، اما غربال ابتلائات هیچ کس را رها نمی کند و اهل صدق را، طوعاً یا کرهاً ، از اهل کذب تمییز می دهد.

 

ابراهیم بن عبدالحمید نقل می‌کند که گفت: کسی که از امام صادق(ع) شنیده بود به من خبر داد که حضرت فرمود:«هنگامی که قائم (عج) خروج می‌کند، کسی که خیال می‌کرد از پیروان آن حضرت هست از این امر(اطاعت حضرت) خارج می‌شود و کسانی مانند عبادت کنندگان خورشید و ماه در ولایت آن حضرت داخل می‌شود ».("الغیبه" نعمانی  ص ۳۱۷_ میزان الحکمه ج ۱ ص ۱۸۷)

«فضیل می‌گوید از امام صادق(ع) شنیدم که می‌فرمود: هنگامی که قائم ما قیام کند، بیش از آنچه که پیامبر با جهل و نادانی جاهلیت روبرو شد، با جهل و نادانی مردم روبرو خواهد شد. عرض کردم: چگونه چنین است؟ فرمود: وقتی رسول الله(ص) به سوی مردم آمد، آنها سنگ‌ها و صخره‌ها و چوب‌ها و مجسمه‌های چوبی را می‌پرستیدند اما هنگامی که قائم ما قیام کند، مردم کتاب خدا را برای او تأویل می‌کنند و با استدلال به آن در برابر امام می‌ایستند.(غیبت نعمانی ص ۲۵۶)

«هنگامی که قائم (عج) خروج می‌کند کسانی که خیال می‌کردند از پیروان آن حضرت هستند، از این مسیر خارج می‌شوند و در زمره عبادت کنندگان خورشید و ماه (یعنی مشرکان) قرار می‌گیرند».(مجلسی_ بحارالانوار ج ۵۲ ص ۳۶۴)


 

⛅فیشنگار ⛅

حق امام بر امت

دو سه ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد 863

پنجشنبه, ۴ بهمن ۱۳۹۷، ۱۲:۰۰ ب.ظ

این دعا را بخوان تا در اعتقادت به امام حاضر زنده‌ای که دستت به او نمی‌رسد، سفت پابرجا بمانی. «یَا اللَّهُ یَا رَحْمَانُ یَا رَحِیمُ یَا مُقَلِّبَ‌ الْقُلُوبِ‌ ثَبِّتْ‌ قَلْبِی‌ عَلَى‌ دِینِکَ»، شفّاف می‌گویم: هر روز این‌را بخوانید تا دلتان به امام زمان(صلوات‌الله‌علیه) قرص شود. دو سه ثانیه هم بیشتر طول نمی‌کشد. سند روایت هم خیلی خوب است. |More|  حضرت می‌فرماید: به زودی به شما یک سری شبهه اصابت می‌کند که نه دستتان به امام می‌رسد و نه پرچم هدایت در راه خدا بالاست. انسان در یک چنین شرایطی مثل کسی می‌ماند که به‌اصطلاح ما در آب افتاده و دارد غرق می شود، می‌خواهد کسی دستش را بگیرد. (دعای غریق)

 

 

اربعین

آیت‌الله محمدتقی بهجت: روایت دارد که امام زمان(عج) که ظهور فرمود، پنج ندا می‌کند به اهل عالم، اَلا یا اَهلَ العالَم اِنَّ جَدِی الحُسَین قَتَلُوهُ عَطشاناً،... امام زمان خودش را به واسطه امام حسین(ع) به همه عالم معرفی می‌کنند ... بنابراین در آن زمان باید همه مردم عالم، حسین(ع) را شناخته باشند... پیاده‌روی اربعین بهترین فرصت برای معرفی حسین(ع) به عالم است.


الکساندر دوگین، اندیشمند روس: از نظر من حادثه پیاده روی اربعین که هر روز ابعاد بین المللی گسترده‌تری پیدا می کند و از همه ملیت‌ها و ادیان از جمله مسیحیان در آن شرکت می کنند، مقدمه یک تحول اساسی در مقیاس جهانی است.

صادق زیباکلام استاد دانشگاه: به دخترم سارا که عازم کربلا بود گفتم انشاالله زیارتت مقبول، اما در بین راه این پرسش را هم از خودت بکن که چه شد بعد از 1400سال، ما ایرانی‌ها سه، چهار سال است که دفعتاً به فکر راهپیمایی اربعین افتاده‌ایم (البته با تشویق و حمایت تمام و کمال نظام).


علیرضا پناهیان،سخنران دینی: ما برای معرفی اسلام ناب به اهل عالم که دل‌ها را ببرد و اندیشه‌ها را روشن کند، راهی بهتر از حماسه‌ی عاشورا و تجلی‌گاه باعظمت زیارت اربعین نداریم. این شکوه زیارت اربعین است که نگاه‌ها را متوجه امام حسین ‌علیه‌السلام می‌کند.

 

 

این بود آرمانهای امام؟ 785

از گذشته خبر داده شده بود که یک منجی‌ای خواهد آمد و آن منجی هم موسی است؛ حالا موسی آمده، بنی اسرائیل منتظر بودند بمجرّدی‌که موسی آمد، دستگاه فرعون کن‌فیکون بشود؛ نشده بود- آمدند پیش حضرت موسی و گفتند که «اوذینا مِن قَبلِ اَن تَأتِیَنا وَ مِن بَعدِ ما جِئتَنا»؛  قبل از اینکه بیایی هم ما را آزار میکردند، زیر فشار بودیم، حالا هم که آمدی باز زیر فشاریم. حضرت موسی گفت صبر کنید: اِنَّ الاَرضَ لله یورِثُها مَن یَشاءُ مِن عِبادِه وَ العاقِبَةُ لِلمُتَّقین؛ صبر لازم است. اینکه ما بگوییم چرا نشد، چه‌جوری شد، پا به زمین بزنیم، درست نیست.

 

 

زیارتش کنید

هم قرآن بخوانید و هم به قرآن ناطق یعنی امام زمان (عج) بیشتر دل بدهیم و در کسب معرفت امامت وقت بگذاریم و با خواندن زیارت نامه حضرت حجت دلمان را جلا بدهیم و روحمان را پاک کنیم زیرا عمل ما با امضای امام زمان (عج) قبول می شود.

 

 

ای اباصلت!

حضرت می­‌فرماید: اى اباصلت ماه شعبان بیشترش گذشت... پس در این چند روز باقى مانده بر تو باد به انجام آنچه به حال تو مفید است و ترک آنچه براى تو فائده‌‏اى ندارد و در روزهای باقی‏مانده این ماه زیاد بگو: پروردگارا! از تو می­خواهیم که در باقیمانده این ماه ما را ببخشى.

صدای این پیرمرد را خیلی دوست می دارم...

پینوشت: میگما یه فکری کردم! بیایید یه کمپین راه بندازیم برای گرفتن روزه های قضامون. اسمش رو هم بذاریم «کمپین فیما بقی» یا  «کمپین اباصلت».

 

قوانین کمپین:

از زمانی که این پست رو ببینید فرداش کمپین برای شما شروع میشه!

گزینه ها:

1- گرفتن روزه های قضا تا قبل از رسیدن ماه ضیافت
2- انجام آنچه به حال تو مفید است و ترک آنچه براى تو فائده‌‏اى ندارد
3-تکرار دعای: «اللَّهُمَّ إِنْ لَمْ تَکُنْ قَدْ غَفَرْتَ لَنَا فِی مَا مَضَى مِنْ شَعْبَانَ فَاغْفِرْ لَنَا فِیمَا بَقِیَ مِنْهُ»؛

 

راه رسیدن به امام زمان (عج)

http://fiish.blog.ir/post/83

سه شنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۵، ۰۷:۵۵ ب.ظ

راه رسیدن به امام زمان عج چیست؟ جواب: امام زمان خود فرموده است:«شما خوب باشید، ما خودمان شما را پیدا می‌کنیم» (علامه طباطبایی 1390, 188)

 

 

یسر انسان:

اصولا باید یک چیز را خوب متوجه شویم
امام زمان ما در عصر غیبت خورشید پشت ابر هستند
یعنی همان خورشید با همان وظایف و احاطه
منتهی ابر ها حجاب چشم مان شده اند و فقط از دیده ها پنها اند
پس درغار :)) و جزیره و ... نیستند
می فرمایند ( نقل به مضمون)اگر زمین از حجت خدا خالی شود بلا شک نابود خواهد شد و هرکس بمیرد و این حجت را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است!
خب تکلیف ما در قبال امام معصوم چیست؟
از خودمان دغدغه خلق کنیم؟
از خودمان تکلیف درست کنیم و نظر شخصی بدهیم ؟
امروز صلاح این است
فردا صلاح آن است؟!
نه!
اسلام دین کاملی است
یعنی هدایتش هم کامل است
یعنی اگر برای 1000 سال پیش برنامه داشته
برای امروز و فردا و دوهزار سال دیگر هم برنامه دارد
برنامه چیست؟
فرموده اند: انی تارکم فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی....
برویم سراغ کلام معلم و مفسر دین همان اهل بیت علیهم السلام
همان حجت های خدا
برویم ببینیم تکلیف را امام عصر چه گفته اند؟
برویم سراغ ثقلین!

 

 

 

آماده باش! 148

انتظار به معنای بی‌‌صبری کردن و پا به زمین کوبیدن و چرا دیر شد و چرا نشد و مانند اینها نیست، انتظار یعنی  «آماده‌باش» . اگر امام شما که مأمورِ به ایجاد عدالت و استقرار عدالت در کلّ جهان است، امروز ظهور بکند، باید من و شما آماده باشیم. این «آماده‌باش» خیلی مهم است؛ (رهبر:۱۳۹۶/۰۲/۲۰)

+ای دل اگر عاشقی در پی دلدار باش
بر در دل روز و شب منتظر یار باش
دلبر تو دایما بر در دل حاضر است
رو در دل برگشای حاضر و بیدار باش
...
نیست کس آگه که یار کی بنماید جمال
لیک تو باری به نقد، ساختهٔ کار باش


 

⛅فیشنگار ⛅

عنایات امام به مردم

سیب سرخ:

http://fiish.blog.ir/post/83#comment-oKAl7NzWWtc

در زمان کودکی من، مرحوم والد ما با یکی از اولیاء خاصّ خدا ارتباط داشت.

تشرّف آن ولیّ خدا به حضور امام زمان «صلوات الله علیه»، قابل انکار نبود.
ایشان یک مغازة پینه‏ دوزی هم در بازار داشت. 


حتّی ایشان می‏گفت: گاهی آقا شب‏های جمعه یک ‏دفعه می ‏آیند، می ‏فرمایند: 

 

بیا برویم کربلا زیارتی کنیم و برگردیم. با آقا می ‏روم کربلا و بر می‏گردم.
این‏ها خواب و قصّه و داستان نیست.

مرحوم والد ما می‏گفت: آقا تشریف می ‏آورند پیش ایشان، نه این که، ایشان خدمت آقا برود.

پدرم گفت، که از او پرسیدم: فلانی! گفت: بله!
گفتم: چه شده است که ایشان تشریف می ‏آورند آنجا پیش تو؟!

گفت: اتّفاقاً خودم همین سؤال را از آقا پرسیدم که چه طور شده که شما می ‏آیید اینجا پیش من احوالم را می ‏گیرید؟ 


ایشان به من فرمودند:
برای خاطر اینکه در تو هیچ هوای نفس نیست.

برگرفته از فرمایشات مرحوم آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی (ره)

 

 

مهدی سرخ پوستان

سرخ پوستان سه قبیله از قبایل داکوتای شمالی و منطقه قطب در هنگام نیاز و نیز گم کردن راه در بین یخ های قطبی از فردی به نام "مهدی" کمک می طلبند.

+در خبرنامه داخلی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم شماره 137 - 30/3/1366 ص 6 خبر جالبی بدین شرح آمده است: سرخ پوستان سه قبیله از قبایل داکوتای شمالی و منطقه قطب در هنگام نیاز و نیز گم کردن راه در بین یخ های قطبی و جنگلی از فردی به نام «مهدی» کمک می طلبند، که تا همین اواخر از ارتباط این نام با اسلام و یا اصولاً از مکتب اسلام نیز اطّلاعی نداشته اند و پس از اطّلاع از این موضوع، تعدادی از دانشجویان سرخ پوست به دین اسلام مشرّف شده اند.

توضیح این خبرنامه: زبانشناسان و محققین زبان های بومی آمریکای شمالی کشف کرده اند که ریشه کلمه «مهدی» در زبان های بومی اوّلیه در کشورهای شمالی و جنوبی آمریکا، از جنبه بسیار مذهبی اسرارآمیزی برخوردار است.

 

 

عنایت خاص امام زمان علیه السلام نسبت به حفظ ایران

مرحوم آقا سید عبّاس تهرانی نقل کرد که: برادرم یکی از رؤسای ارتش روس را در مهمانخانه ای دیده بود که از روی ناراحتی با صدای بلند فریاد می کشد و می گوید: آقا خوب، ولی شماها بد. برادرم می‌گفت: نزد آن فرمانده نشستم، مترجم او مطالبش را به فارسی ترجمه می‌کرد. از او پرسیدم: مقصود او از این جمله چیست که آقا خوب، ولی شماگفت: ما قصد داشتیم به ایران حمله کنیم، روزی که می خواستیم وارد مرز ایران شویم، کشتی بزرگی را دیدیم سر راه ما ایستاده، این مطلب برای ما تازگی داشت، زیرا قبلا بررسی کرده بودیم و چنین کشتی ندیده بودیم. نزدیک که آمدیم مشاهده کردیم کسی در کشتی نیست، فقط آقایی روی بام کشتی مشغول عبادت است. وقتی به او رسیدیم، به ما گفت: برگردید ایران صاحب دارد. ما کنار رفتیم و فکر کردیم شاید خیال باشد، چشممان را مالیدیم و دوباره برگشتیم دیدیم همان کشتی با همان کیفیت موجود هست. به مرکز مخابره کردیم، دستور آمد که برگردید.

 

*نمونه ای از یاوران خاصّ امام عصر - ارواحنا فداه -

مرحوم آیت اللَّه حاج شیخ مرتضی حائری در یادداشت های منابر خود، که توسط آیت اللَّه شب زنده دار در اختیار این حقیر* قرار گرفت، فرموده اند: مسلّم است که در این عصر حضرت خلیفه اللَّه اعظم، اعوان و انصاری دارند که در مواقع مقتضی به مصالح عباد و بندگان شایسته حق که صلاحیت تکمیل دارند، قیام می فرمایند.

سپس برای نمونه داستان دکتر شیخ را که فرموده یکی از داستان های محکم و قابل استناد است به دو طریق صحیح: 1 - حاج سید عیسی جزایری از حاج عبّاس خان آصف، 2 - جناب عالم جلیل نبیل صالح آقای حاج شیخ محمّد صدوقی از حاج اکبرآقا ساکن مشهد مقدّس از دکتر شیخ ذکر نموده است و اضافه فرموده که تمام سلسله سند را حقیر دیده ام و می شناسم و همه آنان مردمان مورد اعتمادی بوده و می باشند. 

آیت اللَّه حائری رحمه الله اصل داستان را از دکتر شیخ حسن خان عاملی نقل فرموده که خلاصه آن به شرح زیر است: دکتر شیخ گفت: در جنگ بین المللی اوّل که علی الظاهر از 1914 تا 1918 میلادی طول کشید دولت ایران بی طرف بود، ولی لشکری در اختیار مجلس شورای ملی بود که ژاندارمری نامیده می شد، این لشکر به تیپ های مختلف تقسیم شده بود و در مرزهای ایران به حفاظت می پرداخت، از جمله دو هزار نفر در کوه های ارومیه مستقر بودند تا از تجاوز روس ها به ایران جلوگیری نمایند، و من جرّاح همین قسمت و تیپ دو هزار نفری بودم. 

شبی در همان کوه های اطراف ارومیه به رسیدگی مجروحین اشتغال داشتم، دیدم دو نفر نعشی (تابوتی) را حمل می کنند که آن نعش از ترکه مانند سبد ساخته شده و مرد زنده ای در آن خوابیده است، آن نعش را جلوی من گذاردند و همان مرد زنده از توی نعش با من صحبت کرد که تیری از طرف پشت قسمت راست وارد بدن شده از شما می خواهم که آن را در آورید.

من گفتم: این کار در شب مشکل است و وسایل لازم را ندارم.

آن مرد گفت: مگر چاقو و نخ و سوزن نداری. گفتم: چرا.

گفت: با چاقو پاره کن و پارگی را بخیه بزن.

گفتم: طاقت و تحمّل درد را نداری؟! گفت: طاقت دارم.

گفتم: می توانی روی این سنگ بنشینی! گفت: آری.

او را روی سنگ نشاندند، پشت او به طرف من بود و روی او به طرف زمین بود، با چاقو قسمتی از پشت او را پاره کردم و تیر را درآوردم، دیدم اصلاً ناله ای از او بلند نمی شود، تصور کردم که قلب او ایستاده و مرده است، خم شدم و به صورتش نگاه کردم دیدم زنده است و به ذکر الهی اشتغال دارد و زمین پیش روی او می درخشد. خیلی تعجّب کردم. به کار خود ادامه دادم و پشت او را بخیه زدم و او را در چادر مخصوص خواباندم.

فردای آن روز که برای رسیدگی به وضع او و پانسمان به چادرش رفتم، به او گفتم: من از این که هیچ ناله ای نکردی تعجّب نمودم، گفت: این طبیعی است، مگر نشنیده ای که مولی امیرالمؤمنین علیه السلام تیر را در حال نماز از بدن مبارکش بیرون آوردند و ابداً اظهار تألّم و درد نفرمود، سرّش همین بود که توجّه او به طور کامل به سوی حقّ بود و متوجّه بدن خود نبود تا درد آن را حسّ نماید، احساس درد متوقّف بر توجّه است، بحمداللَّه این قدرت در من موجود است.

دکتر شیخ گفت: این مرد کُرد در نظرم خیلی بزرگ جلوه نمود، و در همان ایام دیده بانان خبر دادند که لشکری از روسیه به طرف مرز ایران در حال حرکت است و این لشکر حدود سی هزار نفر می باشند. این خبر را رئیس تیپ دریافت کرده بود و به من اطّلاع داد و توصیه نمود کسی از آن مطّلع نشود تا بتوانیم به طور منظّم عقب نشینی کنیم. من این خبر را به کسی نگفتم مگر به همان مجروح، چون او را صاحب سرّ و مرد جلیلی یافته بودم. وی پس از شنیدن این خبر توجّهی کرد و گفت: آنان مراجعت می کنند و یا الساعه در حال مراجعت هستند (تردید از نویسنده این سطور است). من جریان را به رئیس تیپ گفتم، او گفت: ایشان مردمان دروغ گویی هستند و حرفشان بی اساس است، چند ساعتی نگذشت دیده بانان اطّلاع دادند که روس ها برگشتند و به سوی مملکت خود رهسپار شدند.

من پس از مشاهده این دوچیز عجیب از آن مرد، به او گفتم: شما کیستید؟ گفت: ما چهار نفریم که از اعوان و یاران حضرت خلیفه اللَّه امام زمان علیه السلام هستیم، یک نفر ما فعلاً در پاریس است و دیگری در مراکش و من مأمور این حدود هستم.

گفتم: شما که چنین قدرتی دارید، پس یک تصرفی بکنید که دولت روس به طور کلّی از بین برود. گفت: ما تا حدودی که نگذاریم کشور شیعه پامال اجنبیان شود دستور داریم که اعمال نفوذ کنیم و بیش از آن مجاز نیستیم.

گفتم: آیا شما می میرید و آلات قتل در بدن شما مؤثّر است؟ گفت: آری، از این لحاظ ما کاملاً یک موجود عادّی هستیم، نهایت به محض آن که ما مُردیم جانشین شخص متوفّی ازطرف ساحت مقدّس ولی اعظم تعیین می شود تا کارها معطّل نماند.

گفتم: من به شما حقّ حیات دارم، شما باید در مقابل آن پاداشی به من بدهید. فرمود: شما که به مشهد بروید، من در آن جا شما را خواهم دید و حقّ شما را ادا می کنم إن شاء اللَّه. من پس از مدّتی به مشهد رفتم و در دستگاه جان محمّدخان بودم(15) که با لشکر تهران در جنگ و ستیز بود و آن ایام آغاز شاهنشاهی یا هنگام سردار سپهی رضاخان به حساب می آمد، کار من در دستگاه جان محمّد خان جرّاحی بود. شبی به دنبال من فرستاد و گفت: به فلان پاسگاه که در چند کیلومتری شهر است، برو و مجروحین آن جا را پانسمان کن.

آن شب سرد و بارانی بود، درشکه ای برای من گرفتند، من به تنهایی با لوازم جرّاحی روانه آن محل شدم، کسی در بیابان دیده نمی شد و هوا تاریک و سرد و بارانی بود، همان موقعی که درشکه در حال حرکت بود، دیدم هوا لطیف است و دو نفر در درشکه دیگری نشسته اند، یک نفر آنان همان کُرد است که من او را معالجه کردم، او با رفیق خود صحبت می کرد و می گفت: ایشان آقای دکتر شیخ است و حقّ حیات بر من دارد، وظیفه او این است که پس از رفتن به پاسگاه و انجام جرّاحی شبانه به شهر بازگردد، چون همین امشب لشکر از تهران می رسد و این پاسگاه را به توپ می بندند، باید از کار جان محمّدخان فاصله بگیرد و برکنار شود، چون او مغلوب و منکوب می گردد.

رفیقش به او گفت: پس این مطالب را به او بگو. گفت: او سخنان ما را می شنود. پس از این جریان دیدم وضع عوض شد، کسی در بیابان دیده نمی شود و چیزی جز باد و باران و سرما و سر و صدای شلاق که درشکه چی به اسب ها می زند، احساس نمی شود. به درشکه چی گفتم: شما کسی را همین حالا ندیدی؟ گفت: کدام دیوانه در این حال به این بیابان می آید. من به گفته آن مرد عظیم کُرد عمل کردم، و همان طور شد که خبر داده بود.

* سید محسن خرازی پدر سیدکمال خرازی (وزیر خارجه اسبق)

 

 

چه کسی سلام ما را به امیر می‌رساند؟ 1007

پدر شیخ صدوق با دخترعموى خود ازدواج کرد ولى صاحب فرزند نشد. نامه‌اى به شیخ ابوالقاسم حسین بن روح نوبختی نوشت که از حضرت ولی عصر (عج) بخواهد تا براى او دعا کند که خداوند به او فرزند عطا فرماید. از حضرت جواب آمد که از این همسر صاحب فرزند نمى‌شوى ولى بزودى با کنیزی دیلمى ازدواج خواهى کرد که خداوند از او دو فرزند فقیه به تو خواهد داد.

 


⛅فیشنگار ⛅

احمدرضا ‌‌
۲۱ فروردين ۹۹، ۱۵:۰۹

لنگرها کار نمیکنن!

پاسخ :
آره چون از وورد کپی شده
رهام Geramiha
۲۱ فروردين ۹۹، ۱۵:۱۳

داستان یاوران خاص خیلی جالب بود. در مورد روزه هم هنوز در شک هستن که در رمضان روزه گرفتن جایز هست یا نه، چون ممکنه باعث تشدید ابتلا به ویروس بشه. البته همش در حد احتماله.

پاسخ :
از کجا شنیدی این حرف عجیب رو؟
رفیقِ نیمه راه
۲۱ فروردين ۹۹، ۱۵:۵۹

آیت الله صانعی گفته اگه باعث تشدید بیماری میشه روزه نگیرید
طب سنتی هم جبهه گرفته که این حرف منشااش دشمنه (مثل قضیه آقای منتظری)

پاسخ :
اونا کلا مگه چننتا دونه مقلد دارن آخه؟ <بی خیال 
رهام Geramiha
۲۱ فروردين ۹۹، ۱۶:۱۳

گفتم که، احتماله

کلیک

پاسخ :

پاسخ آیت الله سبحانی:

بسمه تعالی

با تشکر از توجه آقایان به این مسئله، فعلاً نمی‌توان تصمیم قطعی گرفت تا وضع در آینده روشن‌تر شود، احیاناً ممکن است برخی بخواهند این موضوع را بهانه‌ای برای روزه خواری قرار دهند.

ممنون که لینک دادی 👍🌹

یا زهرا
۲۱ فروردين ۹۹، ۱۶:۱۵

جواب صادق زیبا کلام چی میشه؟؟

چرا فقط چند سالیه پیده روی اربعین خیلی طرفدار پیدا کرده؟

پاسخ :
زیباکلام از طرز تفکر سران نظام در سیاست خوشش نمیاد. 
همچنین کامنت خانم سوره خطاب به شما است
نا دم
۲۱ فروردين ۹۹، ۱۶:۴۵

سلام

عیدتون مبارک

اووووه این همه رو بخونم؟! یه خلاصه لطفا!

 

+ اونم نشت نشا بود، نمی دونم چطوری به نفحات رسیدم :)))

پاسخ :
سلام علیکم و رحمه الله
متشکرم. (مرور کنید دو سه جاشو گلچین کنید دیگه :))

نشت نشا رو من نخوندم. 
سوره ....
۲۱ فروردين ۹۹، ۱۷:۱۳

@یا زهرا

سوال صادق زیبا کلام نیازبه  جواب ندارد چون یه نگاهی که به تاریخ چه پیاه روی اربعین بندازید میبینید که اتفاقا یه زمانی مردم با چه مشقتی میرفتند یه زمانی ملت در ازای رفتن به پیاده روی دستشون رو اجازه میدادند قطع کنند و الان همه دارن توی بهترین حالت ممکن میرن پیاده روی

پاسخ :
یا زهرا

ممنون که توضیح دادید. 
رهام Geramiha
۲۱ فروردين ۹۹، ۱۹:۱۱

یه بار یه پست مفصل درباره زیباکلام بزار

فازش رو نمیفهمم

البته میدونم که اینکارو نمیکنی.

پاسخ :
باشه عزیزم. چرا نمیکنم؟ :))
رهام Geramiha
۲۱ فروردين ۹۹، ۱۹:۲۱

ممنونم، چون درباره خاتمی بیش از حد راهنماییم کردی!

قطعا میدونی محافظه کار زیاده، خیلیا میترسن در این موارد نظر بدن، هرنظری به معنی مخالف با دست کم نصف کشوره

البته امیدوارم دچار از اونا نباشه و راحت حرفش رو بزنه

پاسخ :
اگه فیش های خاتمی رو خونده باشی اینو نمیگی 
نباتِ خدا
۲۱ فروردين ۹۹، ۱۹:۳۸

چقدر طولانی :(

پاسخ :
وسطش استراحت کنید. البته همین که شروع کنید متوجه نمیشید که چجوری اینقدر زود تموم شد! 
گل نرگس
۲۱ فروردين ۹۹، ۲۳:۰۶

سلام 

 

سال نو مبارک 

 

بعد مدت ها برگشتم ی سری به وبلاگ بزنم 

انتظار ندارید که این همه رو بخونم 

خلاصه وار بگید برام :)

پاسخ :
سلام علیکم سال نوی شما هم مبارک باشه. خوش اومدین :))
بخونیدش خیلی خوبه 
رهام Geramiha
۲۲ فروردين ۹۹، ۱۸:۳۲

عزیزم اونا صرقا یه فیش هستن که البته اکثرا نقل قول اند، من نیاز به مقاله بلند و تعیین کننده دارم.

پاسخ :
درباره اینکه آقای خاتمی رو بشناسی؟ یه پاورپویت طولانی هم پیدا کردم نمی دونم بهت دادم یا نه. به هر حال خودت هم باید بگردی 
مهتاب ‌‌
۲۲ فروردين ۹۹، ۲۰:۰۲

رجعت خیلی منطقیه. برترین مبارزان راه حق در طول تاریخ، باید این اجازه رو داشته باشن که در دنیا هم تحقق رویاها و اهداف مبارزاتشون رو ببینن و به همین جهت، این که برگردن و در اون نبرد نهایی حاضر باشن خیلی منطقیه. خداوند دنیا و آخرت (هر دو رو) برای اهل تقوا تضمین کرده.

پاسخ :
امکان وقوعش وجود داره؛ چرا که حداقل یکبار در تاریخ اتفاق افتاده؛ ماجرای اصحاب کهف و بازگشت آنها پس از 300 سال
رهام Geramiha
۲۲ فروردين ۹۹، ۲۰:۵۴

از لحاظ جستجو که تا دلت بخواد کردم، از هرکی که فکرش رو بکنی هم پرسیدم

فقط میخوام نظر خودت رو بدونم

از نظر دادن نترس :)

پاسخ :
نظر دادن  رو میذارم واسه وقتی که صاحبنظر شدم. (فعلا از اندیشه صاحبنظران استفاده میکنم) تو هم همینکارو بکن.

همین عطش و اصرارهای شماست که پدیده‌هایی مثل آقای رائفی پور رو ایجاد میکنه...
رهام Geramiha
۲۳ فروردين ۹۹، ۱۴:۱۹

آهان بالاخره آدم خودش عقل داره و میتونه فکر کنه، مصرف کننده بودن چیز خوبی نیست، البته من در حدی نیستم که این حرفا رو بزنم بنابراین بیخیال هرجور راحتی

من عطشی ندارم، اتفاقا میونه خوبی هم با رائفی پور ندارم

خب دچار عزیز میشه بگی کی صاحب نظر میشی، نکنه شصت هفتاد سالگی قراره به این مقام برسی

تو به عنوان یک شهروند حق نداری در مورد مسائل سیاسی کشورت نظر بدی؟!

پاسخ :
اگه ببینم همین نظرهایی که هست کافیه شاید اون موقع هم صاحبنظر نشم :)
+بعنوان یک شهروند حق شاید داشته باشم ولی توان کافی ندارم که بشناسم و نظر بدم درباره مسائل سیاسی/
رهام Geramiha
۲۳ فروردين ۹۹، ۱۵:۲۸

:/

نخیر تو آزادی نظرت رو بگی، مگه این همه بچه سال میارن توی صداسیما زر میزنن، چیزی میفهمن

تو که قرارنیست دربارش بنویسی اصلا چرا من اصرار کنم

پاسخ :
هوم آزادی نظرت رو بگی ولی وقتی نظری نداشته باشی سعی میکنی میکروفون باشی و حرفی که توی دهنت گذاشتن رو بلند تکرار کنی (دقت شود)
کیو بردن تلویزیون؟ :))
رهام Geramiha
۲۳ فروردين ۹۹، ۱۵:۳۵

بله دقیقا

ولی حضرت عالی نظر داری خوبم داری :)

پاسخ :
عاشقتم :)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
درباره
پایان سخن پایان من است تو انتها نداری
طراح قالب: عرفـــ ـــان ویرایش توسط نقل بلاگ
تصاویر زیباسازی نایت اسکین