تکنولوژی گناهی ندارد

➕  خیلی از چیزها هست که قالب آن ایرادی ندارد، اما جهتش اشکال دارد؛
➕ پیغمبر حج و طواف و سعی را مطلقاً تغییر نداد - این قالب حفظ شد - جهت آن را صد و هشتاد درجه عوض کرد؛ حجی که مظهر شرک و بت‌پرستی و خرافه‌پرستی و عصبیت و جهالت محض بود، تبدیل شد به مظهر توحید، مظهر صفا، مظهر اخلاص و دلباختگی در مقابل ذات اقدس الهی.
➕ تکنولوژی هسته‌ای هیچ گناهی نکرده، گناه مال آن کسی است که جهت او را جهت تخریب انسانها قرار میدهد. یا مثلاً فناوریهای پیشرفته‌ی نانو، یا صنایع الکترونیک بسیار پیشرفته و آیرودینامیک و امثال اینها گناهی ندارند؛ اینها خیلی خوبند و ابزارهائی هستند برای اینکه انسان بتواند در دنیا از منابع و فرصتهائی که خدا در این طبیعت قرار داده، به بهترین وجهی استفاده کند. گناه مال آن کسانی است که از این نعمت خدادادی و از این گنجینه‌ی الهی، برای زورگوئی به بشر، تسلط به دیگران و پامال کردن حقوق دیگران استفاده میکنند.
➕ شما این علوم را یاد بگیرید تا ارزشهای خودتان را در دنیا ترویج کنید و معارف خودتان را در دنیا حاکم کنید.

.ک. .ن.
۳ مهر ۰۰، ۲۲:۲۱

بسیار مختصر و مفید.

پاسخ :
اتفاقا سخنرانی خیلی خوبیه، گویا دانشجوها یه چیزایی گفته بودن توی جلسه که نیم ساعت درباره اینکه علم و فناوری چرا اینقدر خوب است حرف زدن
کنت ویلیام
۵ مهر ۰۰، ۰۶:۵۸

چه ارزشی دارد که ارزشهای خودمون رو توی این دنیا ترویج بدیم؟

پاسخ :
لابد واسه اونا که میگن مدرنیته شده محملی واسه انتقال ارزشهای دشمن، مهمه
محمد قاسم پور
۵ مهر ۰۰، ۱۹:۳۰

سلام علیکم

در باب اسلامی سازی علوم و فنون حضرت آقا فرمایشات دیگری هم دارند. این مطلب یکی از روش های دینی کردن است. روش ها و مطالب دیگری هم وجود دارد.

پاسخ :
بحث ما این بود که آیا مدرنیته ذاتا ضد دینه یا اینکه مدرنیته در خدمت ترویج ارزشهای غربی قرار گرفته
محمد قاسم پور
۶ مهر ۰۰، ۲۱:۵۷

طبق برخی از معانی، مدرنیته ذاتا ضد دین است. در این متن که حضرت اقا از واژه مدرنیته استفاده نکرده اند، بر فرض اگر مدرنتیه را مساوی تکنولوژی بگیریم، ظاهرا حضرت اقا آن معنای متضاد  را اراده نکرده اند.

پاسخ :
ضدیت تجدد با دین بلایی است که سر ذهنیت ایرانی ها اومده
و عمدی هم هست
هم چپ ها هم انقلابی ها دارن این ذهنیت رو تقویت میکنند
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
درباره
حضرت امیر(ع) می‌فرمایند: آراء و نظرات گوناگون را -مانند دوغ درون خیک- به هم بزنید تا حقیقت -مانند کَره از دل آن- بیرون بیاید. به نظرم فیشنگار به خوبی از عهدۀ این کار برآمده است. (امید شمس آذر)
آرشیو مطالب
طراح قالب: عرفـــ ـــان ویرایش توسط نقل بلاگ