فیشــــــنگار

پاسخ‌های مکشوف به سوالات محذوف

جواب دندان‌شکن امام به ایمان‌گرایان در جنگ

[محرمانه]

بسم الله الرحمن الرحیم
با یاری خداوند متعال و سلام و صلوات به انبیاء بزرگوار الهی وائمه معصومین صلوات‌الله علیهم اجمعین

حال که مسئولین نظامی ما اعم از ارتش و سپاه که خبرگان جنگ می‌باشند، صریحا اعتراف می‌کنند که ارتش اسلامی به این زودی‌ها هیچ پیروزی به دست نخواهند آورد و نظر به این که مسئولین دلسوز نظامی و سیاسی نظام جمهوری اسلامی از این پس جنگ را به هیچ وجه به صلاح کشور نمی‌دانند و با قاطعیت می‌گویند که یک دهم سلاح‌هایی را که استکبار شرق و غرب در اختیار صدام گذارده اند، به هیچ وجه و با هیچ قیمتی نمی‌شود در جهان تهیه کرد و با توجه به نامه تکان‌دهنده فرمانده سپاه پاسداران که یکی از ده‌ها گزارش نظامی سیاسی است که بعد از شکست‌های اخیر به اینجانب رسیده و به اعتراف جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح، فرمانده سپاه یکی از معدود فرماندهانی است که در صورت تهیه مایحتاج جنگ معتقد به ادامه جنگ می‌باشد و با توجه به استفاده گسترده دشمن از سلاح‌های شیمیایی و نبود وسایل خنثی کننده آن، اینجانب با آتش بس موافقت می‌نمایم و برای روشن شدن در مورد اتخاذ این تصمیم تلخ، به نکاتی از نامه فرمانده سپاه که در تاریخ 2/4/67 نگاشته است، اشاره می‌شود.

فرمانده مزبور نوشته است تا پنج سال دیگر ما هیچ پیروزی نداریم؛ ممکن است در صورت داشتن وسایلی که در طول پنج سال به دست می‌آوریم قدرت عملیات انهدامی و یا مقابله به مثل را داشته باشیم و بعد از پایان سال 71 اگر ما دارای 350 تیپ پیاده و 2500 تانک و 3000 توپ و 300 هواپیمای جنگی و 300 هلیکوپتر و قدرت ساختن مقدار قابل توجهی از سلاح‌های [مختلف] که از ضرورت‌های جنگ در آن موقع است داشته باشیم، می‌توان گفت به امید خدا بتوانیم عملیات آفندی داشته باشیم.

وی می‌گوید قابل ذکر است که باید توسعه نیروی سپاه به هفت برابر و ارتش به دو برابر و نیم افزایش پیدا کند. او آورده است البته آمریکا را هم باید از خلیج فارس بیرون کنیم والا موفق نخواهیم بود.

این فرمانده مهم‌ترین قسمت موفقیت طرح خود را تهیه به موقع بودجه و امکانات دانسته و آورده است که بعید به نظر می‌رسد دولت و ستاد فرماندهی کل قوا بتوانند به تعهد خود عمل کنند؛ البته با ذکر این مطالب می‌گوید باید باز هم جنگید که این دیگر شعاری بیش نیست.

آقای نخست وزیر از قول وزرای اقتصاد و بودجه وضع مالی نظام را زیر صفر اعلام کرده‌اند، مسئولین جنگ می‌گویند تنها سلاح‌هایی را که در شکست‌های اخیر از دست داده ایم، به اندازه تمام بودجه است که برای سپاه و ارتش در سال جاری در نظر گرفته شده بود.

مسئولین سیاسی می‌گویند از آنجا که مردم فهمیده‌اند پیروزی سریعی به دست نمی‌آید، شوق رفتن به جبهه در آنها کم شده است. شما عزیزان از هر کس بهتر می‌دانید که این تصمیم برای من چون زهر کشنده است ولی راضی به رضای خداوند متعال هستم و برای صیانت از دین او و حفاظت از جمهوری اسلامی اگر آبرویی داشته باشیم خرج می‌کنیم.

خداوندا! ما برای دین تو قیام کردیم و برای دین تو جنگیدیم و برای حفظ دین تو آتش‌بس را قبول می‌کنیم. خداوندا! تو خود شاهدی که ما لحظه‌ای با آمریکا و شوروی و تمامی قدرت‌های جهان سر سازش نداریم و سازش با ابر قدرت‌ها و قدرت‌ها را پشت کردن به اصول اسلامی خود می‌دانیم. خداوندا! در جهان شرک و کفر و نفاق، در جهان پول و قدرت و حیله و دو رویی، ما غریبیم، تو خود یاری مان کن. خداوندا! در همیشه تاریخ وقتی انبیاء و علماء تصمیم گرفته اند مصلح جامعه گردند و علم و عمل را درهم آمیزند و جامعه ای دور از فساد و تباهی تشکیل دهند، با مخالفت‌های ابو جهل‌ها وابو سفیان‌های زمان خود مواجه شده اند. خداوندا! ما فرزندان اسلام و انقلاب مان را برای رضای تو قربانی کردیم، غیر از تو هیچکس را نداریم، ما را برای اجرای فرامین و قوانین خود یاری فرما. خداوندا! از تو می‌خواهم تا هر چه زودتر شهادت را نصیبم فرمایی.

گفتم جلسه‌ای تشکیل گردد تا آتش بس را به مردم تفهیم نمایند. مواظب باشید، ممکن است افراد داغ و تند با شعارهای انقلابی شما را از آنچه صلاح اسلام است دور کنند.

صریحا می‌گویم باید تمام همت‌تان در توجیه این کار باشد. قدمی انحرافی حرام است و موجب عکس‌العمل می‌شود؛ شما می‌دانید که مسئولین رده بالای نظام با چشمی خونبار و قلبی مالامال از عشق به اسلام و میهن اسلامی مان چنین تصمیمی را گرفته اند.

خدا را درنظر بگیرید و هر چه اتفاق می‌افتد از دوست بدانید.
والسلام علینا و علی عبادالله الصالحین. 

شنبه25/تیر67
روح الله الموسوی الخمینی

نامه ای که اسرار پذیرش قطعنامه ۵۹۸ را افشا کرد

دچار فیش‌نگار
۲۷ مهر ۰۰، ۱۵:۵۸
در برنامه سوره (مهرماه 1400) به مجری گری مسعود دیانی کلیپی بعنوان سرمقاله درباره ماجرای پذیرش قطعنامه توسط امام خمینی پخش شد. در آنجا گفته بود ضعف ایمان و توکل فرماندهان جنگ و مسئولان کشور باعث شد امام، قطعنامه را بپذیرد. (این مطلب در پاسخ به اوهامات آن کلیپ منتشر میشود.مخصوصا بند آخر)
علی‌رضا گ
۲۷ مهر ۰۰، ۱۶:۲۲
عجیبه که همین الان داشتم پست‌های کانال آقای شیرعلی‌نیا رو می‌خوندم، راجع به جنگ و پیام امام‌خمینی! :)
ولی چرا زودتر تمام نشد جنگ؟
پاسخ :
به خاطر اینکه به صدام حسین اعتماد نداشتیم که به عهد خود پایبند باشد. ایشون با پول جریانات سیاسی دارن تاریخ معاصر رو می‌نویسند. آدم بی طرفی نیست. رک:
https://www.ibna.ir/fa/report/237295
سین ^_^
۲۸ مهر ۰۰، ۰۰:۲۳
خداوندا! در جهان شرک و کفر و نفاق، در جهان پول و قدرت و حیله و دو رویی، ما غریبیم، تو خود یاری مان کن.آمین:)
یه سوال:)
بین ثروت ،قدرت و شهرت کدوم انتخاب می کنید
و
به نظرتون کدومش نقطه ضعفتونه؟
پاسخ :
دقیقا اوج عاطفی قضیه اینجاش بود :) ◙ نقطه ضعف به این معنی که با کدومشون راحتتر فریب میخورم؟ شاید شهرت
محمد قاسم پور
۲۸ مهر ۰۰، ۱۰:۲۱
سلام علیکم
1. دندان شکن نبود.

2. غیرمستقیم، دروغگویی مسئولین منافق را برای تاریخ به نمایش گذاشتند.
پاسخ :
سلام. اینجاش منظورم بود: البته با ذکر این مطالب می‌گوید باید باز هم جنگید که این دیگر شعاری بیش نیست.
و اینجا: مواظب باشید، ممکن است افراد داغ و تند با شعارهای انقلابی شما را از آنچه صلاح اسلام است دور کنند.
2/ برادر طلبه مراقبه داشته باش. نفاق‌یاب داری ؟
صدیقه
۲۸ مهر ۰۰، ۱۹:۳۵
دفعه بعدی خواستم کسی رو نصیحت کنم، به رده سنی ش توجه میکنم. بعضی ها نمیفهمن.
پاسخ :
سلام! کیو نصیحت کردین مگه؟ :)
سین ^_^
۲۸ مهر ۰۰، ۲۱:۲۲
بله همون فریب یا سقوط یا دور شدن از اصل خویش:)) و...
در واقع دو تا سوال بود:)
اولیش این بود اگه بتونید یکیش انتخاب کنید کدوم دوست دارید داشته باشید؟
پاسخ :
بنظرم اولی مدیریتش آسونتر باشه :) ثروت میخوام
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
درباره
حضرت امیر(ع) می‌فرمایند: آراء و نظرات گوناگون را -مانند دوغ درون خیک- به هم بزنید تا حقیقت -مانند کَره از دل آن- بیرون بیاید. به نظرم فیشنگار به خوبی از عهدۀ این کار برآمده است. (امید شمس آذر)
طراح قالب: عرفـــ ـــان ویرایش توسط نقل بلاگ
تصاویر زیباسازی نایت اسکین