تدبیر چهل و یکم :) :: فیشــــــنگار

فیشــــــنگار

تدبیر چهل و یکم :)

دوشنبه, ۸ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۴۸ ق.ظ

به نام خداوند متعال|سلام| شما می‌دانید که من مرد پست‌های بی‌مناسبت‌م| طی زندگی با فیش‌نگار جان به این رسیده‌ام که اگر از مطلبی خوشت آمد همان روز تنظیم کن برای انتشار؛ شاهد این تجربه نیز پنجاه و چند پست پیش‌نویس شده ای است که گویا دیگر انتشاراشان مزه نمی دهد! | از این رو وقتی این دو مطلب طولانی را مطالعه کردم که مال بیش از 15 سال پیش هست به نظرم رسید که برای شما خوبان به اشتراک بگذارم؛ ضرر نمی‌کنید اگر تا تهش را بخوانید!| راستی «آقاگل» و «شباهنگ» دو تن از محبوب‌های برکه‌ی صمیمی‌مان هستند که ازشان خبری نیست! | رفقا به هم سر بزنید| روز خوبی داشته باشید. بفرمایید پست:(14 دقیقه وقت می خواهد)

 

 

آهان راستی! عنوان مطلب شوخی با کتابی هست با عنوان «چهل تدبیر» که من نخوانده‌ام ولی ورقش زدم |عکس داره|


 

نامه‌ی کناره‌گیری آیت‌الله طاهری از امامت جمعه‌ی اصفهان

الحمدلله رب‌العالمین و صلوات الله و سلامه علی الانبیا و المرسلین، خص علی خاتمهم و اشرفهم الذی قیل فی شانه، لولاک لما خلقت الافلاک و علی وصیه و خلیفته علی امیرالمومنین والائمه المعصومین من ولده بالاخص خاتمهم الذی یملا به‌الله الارض قسطا و عدلا کما ملئت ظلما و جورا.
 
 
از دیرباز تا کنون می‌خواستم مطالبی را به طور اختصار به ملت شریف و سرافراز تقدیم کنم. غرض از نوشتن این اوراق، هرگز نخواسته و نمی‌خواهم ملت عزیز و صبور را مایوس و ناامید کرده باشم، اما هرگز نمی‌توانم چشمم را بر واقعیات ملموس و حقایق محسوس ببندم، شاهد درد نفس‌گیر و رنج طاقت‌فرسای مردم باشم. مردمی که گلهای فضیلت را پایمال می‌بینند و افول و ارزش‌ها و زوال معنویت‌ها را می‌نگرند.
 
 
جمهوری اسلامی که ثمره‌ی خون پاک فرزندان غیور ملت سلحشور و مسلمان ایران است و هنوز بسیاری از خانواده‌ها منتظر جنازه‌ی فرزندان شهید خود هستند با وعده‌ی حکومت عدل علی علیه‌السلام، استقرار یافت تا ملت به نوایی و کشور به جایی برسد و البته ملت سامان نمی‌پذیرد و ملک اصلاح نمی‌شود مگر به جمله‌ی کوتاه پیامبر گرامی اسلام که می‌فرماید: “صنفان من امتی اذا صلحا صلحت امتی و اذا فسدا فسدت امتی“. قیل یا رسول‌الله و من هما؟ قال الفقهاء والامراء (خصال جلد 1 صفحه 37). دو دسته از امت هستند که اگر اصلاح شوند امت من اصلاح می‌شوند و اگر فاسد شوند جامعه‌ی اسلامی فاسد می‌شوند. پرسیدند ای پیامبر خدا این دو صنف چه کسانی هستند؟ فرمود: دانشمندان دینی و حاکمان.
 
 
اصل جمهوری یعنی جابه‌جایی مرتب و مکرر مدیران کشور و جامعه‌ی مدنی یعنی نقد و انتقاد مداوم برنامه‌های حکومت و انقلاب یعنی تامین و تضمین خواسته‌های ملت که مع‌الاسف، امروز، واقعیت غیر از اینهاست. مصلحت کشور به عدالت است و آزادی، که این سال‌ها هردو را، به مسلخ می‌بینیم. هنگامی که از وعده‌ها و قول و قرارهای اول انقلاب، به یاد می‌آورم، هم‌چون بید بر سر ایمان خویش می‌لرزم. من عمرم را آفتاب لب بام می‌بینم. آردم را بیخته و غربالم را آویخته‌ام، اما از این‌که می‌شنوم تعدادی از آقازادگان و از ما بهتران که بعضا خرقه‌پوش و دستاربند هم هستند در سبقت از سرمایه و ثروت کشور در راه اهداف خویش با یکدیگر رقابت گذاشته‌اند، به یاد می‌آورم که “ ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد“ . آن‌ها که اموال مردم را به غارت می‌برند؛ آری برای آنان که بیت‌المال مسلمین را از خود و کشور را ملک و ثروت موروثی خویش می‌پندارند عرق شرم می‌ریزم. “اذا اردنا ان نهلک قریه امرنا متر فیها ففسقوا فیها”.
 
 
آیا این بود آن‌چه را با مستضعفین پیمان بستیم؟ ایهات و هیهات! هزار وعده‌ی خوبان یکی وفا نکند. حقیر که مثل همگان، سهم بسیار ناچیزی در انقلاب و تداوم آن داشته‌ام خود را مکلف می‌دانم و از سر غیرت و درد می‌پرسم تکلیف این همه کاستی و ناراستی و قصور و فتور و فقر و فاقه، عصیان و نقصان و تکاثر و تفاخر و زراندوزی و مردم‌سوزی و تبعیض چیست؟ تا کی برای مردم، تکراری سخن بگوییم و مرتب کنفرانس و جلسه و میتینگ برگزار کنیم و از قوت لایموت ملت دردمند و محتاج و مستمند لقمه‌ی سفره‌های اشرافی و طاغوتی خود گردانیم و از جیب ملت نجیب به اطرافیان و نورچشمی‌ها حاتم‌بخشی کنیم و هزینه‌ی سفرهای سیاسی و خاقانی و تبلیغاتی و بی‌خاصیت خود را بر مردم محروم و به تعبیر حضرت امام “طاب ثراه“ پای برهنه تحمیل کنیم! چه می‌گوییم؟ در برابر این همه انحراف و اجحاف و قانون‌شکنی، تغافل و تجاهل و تساهل تا چند؟
 
 
اکنون که شاه و آمریکا در این کشور، تسلط ندارند که مضایق و معایب و مشکلات را متوجه آن‌ها بدانیم. چرا به انتقادات دلسوزانه گوش نمی‌دهند؟ چرا از استعدادها و مغزها کمتر استفاده می‌کنند؟ مگر پیامبر مکرم و نبی معظم اسلام صلوات الله و سلامه علیه، نفرمود “من اصبح و لایهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم“. م
 
 
صیبت عظمای دین‌گریزی و سرخوردگی و بیکاری و تورم و گرانی و شکاف جهنمی فقر و غنا و فاصله‌ی عمیق و روزافزون طبقاتی و رکود و سقوط درآمد ملی و اقتصاد بیمار و فساد اداری و ضعف شدید مدیریتی و نقص فزاینده‌ی ساختار سیاسی کشور و اختلاس و ارتشاء و اعتیاد و عدم چاره‌اندیشی کارآمد، تبعات وجیع و فجیعی دارد که هم‌چون سیل بنیان‌برانداز پشت سد ایستاده و هر لحظه کیان کشور و حیات ملت را تهدید می‌کند. “واتقوا فتنه لا تصیبین الذین ظلموا منکم خاصه“ (آتش که گرفت خشک و تر می‌سوزد).
 
 
لاف زدن و گزاف گفتن و تزویر نمودن و حریم خصوصی افراد را شکستن و تصفیه حساب خصوصی و سیاسی نمودن و آب در شیر کردن و به سخنان کلیشه‌ای دل خوش بودن و از جمعیت‌های خیابانی سان دیدن، تاکنون نتوانسته است از حجم انبوه مشکلات و معضلات بکاهد و افسرده‌ای را با مرحمی بنوازد یا آبی بر اضطرابی بیفشاند و جامی به تشنه کامی بچشاند و نانی به خسته‌جانی برساند.
 
 
عدم تعهد به قانون و حضور نهادهای غیرمرئی نامسوول، باندهای مافیایی و خلع ید مجلس و وجود اهرم‌های مطلقه‌ی نامتناهی و مادام‌العمر نامحدود و قدرت‌های بادآورده رویین‌تن غیر پاسخ‌گو و سیاست‌گذاری‌های خارجی بعضا ناموفق و بنیادهای مرئی و بنگاه‌های نامرئی و غیراقتصادی و تجاری و اسکله‌های غیردولتی نامتعارف و رانت‌خواری و یغماگری و فراری دادن مغزها و بگیر و ببندها و حصر و حبس‌های نامألوف و باب شدن چنگیزی و مردم‌ستیزی و قانون‌گریزی و ایزوله کردن ارباب فکر و اندیشه و اسیر کردن منتقدان و ذبح نامطبوع مطبوعات و حبس نامشروع اصحاب نشریات و مردم را هیچ انگاشتن و بر شیپور قدرت دمیدن و کشور را بر بال باد گذاشتن، سرانجامی نامیمون دارد که از نتیجه آن به خدای بزرگ پناه می‌بریم.
 
 
 
آنان‌که بر شتر چموش قدرت سوارند و در میدان سیاست دواسبه می‌تازند و از نردبان مقدسات و اعتقادات مردم بالا می‌روند و گرد آسیاب ریاست می‌چرخند و از پل دین می‌گریزند تا به دنیا برسند، متاسفانه مؤید و مشوق عده‌ای چماق به دوش و فرقه‌ای کفن‌پوش که دندان تمساح خشونت را تند و تیز می‌کنند و می‌خواهند عجوزه‌ی تندخوی و عفریته‌ی زشت‌روی خشونت را به نکاح دین درآورند و امور مقدس را ملوث جلوه دهند؛ یعنی رجاله‌ها و فاشیست‌هایی که معجونی از جهل و جنونند و بند نافشان به مراکز قدرت متصل است و مطلق العنان و افسارگریخته و نه ملوم معاقب قضا هستند و نه محکوم معاتب قانون؛ ذوب‌شدگانی که ماست را سیاه می‌بینند! و به تعبیر زیبای قرآن «قل هل ننبئکم بالاخسرین اعمالا الذین ضل سعیهم فی الحیواه الدنیا و هم یحسبون انهم یحسنون صنعا» بگو ای پیامبر، آیا با خبر کنم شما را به کسانی که زیبانبارترین مردمند؛ آن‌ها که عمل خود را تباه کردند در این سرای و گمان می‌برند بهترین مردمند از لحاظ عمل!
 
 
شعبان بی‌مخ‌های وحشت و رهبت که با هتاکی و سفاکی ننگ عنیف و معیف، کوی دانشگاه را آفریدند و با تهاجم حیوانی مرتع دانشگاه را چریدند و با تعرضات شنیع پرده‌ی ناموس فرهنگ و علم را درنوردیدند و در قتل‌های زنجیره‌ای مظلومان بی‌گناه و قربانیان بی‌پناه لعنت سرمدی خدای و نفرت ابدی خلق را خریدند. ”الذین اتخذوا دینهم لعبا و لهوا و غرتهم الحیوه الدنیا“.
 
 
همان عمله‌های استبداد و چماقداران قدم بخرد نامهذب مجنون باطل‌اندیش و ظالم کیش که چهره‌ی بین‌المللی نظام را ملکوک و وجهه‌ی اسلامی انقلاب را مهتوک نمودند. ”اولئک الذین طبع الله علی قلوبهم واتبعو اهوائهم“ و عجب این‌که در آن دادگاه حق‌سوز عدالت‌کش به آن بردگان مفلوک دست مریزاد نیز گفتند “و من لم یحکم بما انزل الله فاولئک هم الظالمون“.
 
 
من در این سراشیبی عمرم که صدای هولناک خطوات مرگ را می‌شنوم و صاعقه‌ی مهیب “تجهزوا رحمکم الله فقد نودی فیکم بالرحیل“ را استماع می‌کنم و مشتاقانه لقاء حق‌تعالی و وصال اجداد طاهرینهم را انتظار می‌کشم موضوعی را که باید در صدر مطالبم به رشته‌ی تحریر می‌کشیدم مطرح می‌کنم و می‌پرسم حصر فقیهی هم چون آیت الله منتظری، با کدام عقل و نقل و آیه و حدیث و عرف و شرع و سیاست قابل توجیه است؟ بر این شناخت بود که رهبر فقید و عظیم‌الشان انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خمینی “قدس سره القدوسی“ گرما بخشیدن به نظام و حوزه را به ایشان توصیه فرمودند.
 
 
فاجعه‌ی نامسبوق و نامسموع حصر مجتهدی چون ایشان عاقبتی شوم نتیجه‌ای مشئوم و پایانی مذموم دارد. “الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم“. عزت و حرمت و عظمت حریم مرجعیت معظم شیعه حتی در سیاه‌ترین حکومت و فرعونی‌ترین رژیم نیز استوار و پایدار و برقرار بوده است. حوزه‌های نفوذناپذیر علمیه همیشه کهف امین مردم و مراجع عظام تقلید، علی الدوام حبل المتین ملت و روحانیت اصیل پیوسته حصن حصین کشور و منهاج حقیقت و منوار فضیلت بوده‌اند و حیات و ممات همه‌ی فقها از کلینی تا خمینی شاهد این مدعا است. آه آه! “شوقا الی رؤیته وا اسفا که امروز شاهد حبوط روحانیت و سقوط مرجعیت هستیم!“
 
 
دریغ و درد که دژ مستحکم و نفوذناپذیر مرجعیت شیعه به دست غوغائیان معرکه‌ی سیاست و بازیگران صحنه‌ی ریاست به سود استعمار ضربه‌ای جانکاه خورد و الی الله المشتکی.
 
 
 
انشاءالله ملت شریف کاستی‌ها و قصوری را که احیانا مشاهده فرمودند به حساب کهولت سن از ضعف‌های جسمانی این پیر ارادتمند که مدام دعاگوی ملت و کشور است بگذارند. حقیر حدود سی سال پیش در نجف اشرف با کسب اجازه از محضر مبارک حضرت امام رهبر کبیر انقلاب با اقامه‌ی نماز جمعه در اصفهان مجاز شدم ولی با کمال تاسف در شرایط موجود از امامت جمعه کنار می‌روم. ”الفرار مما لایطاق من سنن المرسلین“.
 
 
در پایان، برادران و خواهران بزرگوارم را به صبر و هوشیاری و متانت اکیدا توصیه می‌کنم و ملت و کشور مظلوم را به حساب اصلی ولایت مولانا و صاحبنا حضرت مهدی موعود ارواحنا فداه می‌سپارم و دست همه‌ی طبقات را به رسم وفا و صفا می‌فشارم.
 
 
ای خداوند قسط و آزادی و ای پرودگار عدالت و آگاهی و ای آفریدگار قلم و اندیشه، بر کویر تفتیده و مزرعه خشکیده‌ی ما بیش از این آب شعور و باران نور ببار و رحمت واسعه‌ی خود را از این ملت بزرگ دریغ مدار. اللهم اظهر کلمه الحق و اجعلها العلیا و ادحض کلمه الباطل و اجعلها السفلی انک علی کل شیء قدیر و بالاجابه جدیر، اللهم انا نشکوا الیک فقد نبینا، صلواتیک علیه و آله و غیبه ولینا و کثره عدونا و قله عددنا و شده الفتن بنا و تظاهر الزمان علینا فصل علی محمد و آله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها برحمتک یا ارحم الراحمین.
 

 
 
 

پاسخ به نامه‌ی آیت‌الله طاهری امام جمعه اصفهان‌


بسم‌الله الرحمن الرحیم‌

جناب آیت‌الله آقای حاج سید جلال الدین طاهری دامت توفیقاته‌

 

با سلام و تحیت دیروز نامه‌ای منسوب  به جنابعالی ملاحظه کردم که در آن از برخی اوضاع کشور از جمله رواج فسادهای اخلاقی و مالی و وجود تبعیض میان طبقات مردم و استفاده‌های نامشروع برخی از اصحاب مناصب حکومتی یا روحانی شکوه کرده‌اید.

 

 

اینها مطالب حقّی است که اینجانب در چند سال اخیر بارها در اجتماعات عمومی و نیز در دیدار مسئولان ذیربط درباره‌ی آن هشدار داده و بسیج همه‌ی امکانات را برای مبارزه با فقر و فساد و تبعیض از همه خواسته‌ام. اکنون هم معتقدم جز با جهادی مخلصانه و برخاسته از احساس درد و احساس خطر، این شجره‌های ملعونه قلع نمی‌شود و این محتاج همکاری و همصدایی همه بخصوص صاحبان موقعیتهای حکومتی و اجتماعی است.

 

یقیناً از جنابعالی که سوابق ممتدی در انقلاب دارید بیشتر از خیلیها انتظار و توقع داشته و دارم و اکنون که طبق این اعلامیه به این فکر افتاده‌اید آن را به فال نیک میگیرم.

 

امروزه برای رفع مشکلات مردم سه امر محوری وجود دارد،

 

یکی تولید کار و اشتغال برای نسل جوان پراستعداد و پرشمار این کشور است که مشکلات زندگی را از دوش بخش مهمی از مردم ما بر میدارد،

 

دوم مبارزه با فساد اقتصادی در دستگاهها است که اگر عزم همگانی بر آن قرار نگیرد همه‌ی تلاشهای دولت کنونی و دولتهای قبلی را خنثی و دستاوردهای نظام مقدس ما را ضایع میسازد و فاصله طبقاتی را عمیق و منابع محدود ملّی را به خورد متجاوزان به حقوق ملت میدهد.

 

سوم و از همه مهمتر وحدت ملّی و یکصدایی مسئولان و خواص است که اگر مخدوش شود هیچ حرکت سازنده به سامان نمیرسد.

 

مردم فداکار و مؤمن ما بحمدالله در زیر پرچم اسلام و انقلاب متحدند. نمونه‌ای از حضور پُرحماسه و پُرانگیزه‌ی مردم در دفاع از نظام اسلامی و اعلام حمایت از مبانی انقلاب را خود جنابعالی در سفر چند ماه قبل اینجانب به اصفهان شاهد و ناظر بودید و پس از آنکه عظمت و هیبت اجتماع مردم مؤمن و غیور و جوانان پرشور و مصمم را در میدان امام و خیابانهای اطراف آن به چشم خود دیدید به اینجانب گفتید که من از اوایل انقلاب چنین جمعیت متراکم و پرشوری در این میدان عظیم ندیده‌ام.

 

 

مردم بر خلاف تحلیل تعداد انگشت شمار اشخاص مغرض یا فریب خورده، پشتیبان نیرومند انقلاب و اسلام و امام‌اند. کسانی که بر اثر تلقین اطرافیان ناباب و نامطمئن پنداشته‌اند که نظام جمهوری اسلامی دوران ضعف وانحلال را میگذراند، خودشان در دوران ضعف و انحلالند.

 

 

دشمنان سوگند خورده‌ی انقلاب که یکروز هم با امام و امت دلِ صاف و مهربان نداشته‌اند با این تلقین‌ها میخواهند مردم را مأیوس، جوانان را گمراه، و بعضی پیران موجّه ولی بیخبر را مدّعی امام و انقلاب کنند.

 

 

در چنین شرایطی حرف زدن و اقدام کردن هوشیاری بیشتری می‌طلبد و اندک غفلتی دشمنان داخلی و خارجی را در سوءاستفاده و سوء نیت خود گستاخ می‌سازد و جفای بزرگی به این ملت مظلوم است.

 

از همین رو، روزی که اطلاعیه‌ی منسوب به جنابعالی صادر شده ضدانقلاب که در زیر سایه‌ی آمریکا و اسرائیل با پول آنها زندگی و تغذیه میکند بیشترین سوءاستفاده را از آن کردند و آن را مقابله با سیاستهای امام راحل و نفی و رفض نظام اسلامی و شعارهای آن وانمود کردند.

 

 

البته بنده با سابقه‌ی رفاقت و آشنایی با جنابعالی و اطلاع از سوابق ممتدتان در انقلاب و نیز اطلاع از محبّتی که همواره نسبت به اینجانب ابراز کرده‌اید چنین برداشتی نمیکنم ولی کسانی که سخن شیطان را باور کنند و فریب آن رابخورند نیز وجود دارند. این باید موجب شود که همه‌ی ما در گفتار و اظهار خود هوشیاری و دقت و اخلاص بیشتری به کار گیریم و نگذاریم وحدت و انگیزه این ملت بزرگ و قهرمان خدای نخواسته با غفلت ما مخدوش شود.

 

 

آمریکا برای عملی کردن تهدید خود در ایران تنها کمبودی که دارد وجود یک پایگاه مستحکم مردمی است که بتواند با استفاده از آن انتقام خود را از انقلاب و اسلام و امام بگیرد و برای سرکوب این ملت آزاد و شجاع، یک دیکتاتوری سیاه شبیه دیکتاتوری پهلوی در این کشور مستقر کند.

 

 

البته این خواب بی تعبیر و خیال احمقانه‌ی آنان مانند تحلیلهای غلط همیشگیشان نسبت به مسائل کشور، برای آنان جز خسران و یأس چیزی به بار نخواهد آورد. مهم آن است که خواص ملت نگذارند هیچ حرکت و اقدام آنان در خدمت آن هدف شوم قرار گیرد.

 

 

در باب فساد اقتصادی خوب است همه از اطرافیان و منسوبان خویشاوندی و شخصیتی خود شروع کنند. فساد را فقط در اشخاص دور دست نبینند، بلکه در نزدیکان خود و اشخاص ظاهراً مورد اعتماد خود هم آن را حس و با آن مبارزه کنند. بلای گرفتاری در مُشت اطرافیان نامطمئن موجب شد که یکی از یاران و شاگردان نزدیک امام در اواخر عمر آن یگانه‌ی زمان، مطرود ایشان واقع شود و او را از دخالت در امور سیاسی منع شرعی کنند و باز اگر آن شخص به این تصمیم و اخطار حکیمانه‌ی استاد و مراد خود عمل میکرد یقیناً مشکلات بعدی را برای خود و کشور به وجود نمیآورد.

 

 

اینجانب جفای به خودم را فراموش میکنم اما همه باید از امام راحل عظیم خود آموخته باشیم که جفای به ملت و تلاش برای سُست کردن بنیان نظام اسلامی قابل بخشش نیست.

 

 

در پایان از مردم عزیز و وفادار ومردان و زنان مؤمن و غیور اصفهانی و بخصوص از فرزندان انقلابیم میخواهم که همه‌ی سعی خود را در حفظ آرامش شهر و محیط نماز جمعه‌ی اصفهان بکار برند و از هر شعار و حرکتی که موجب تشنج و اختلاف و دودستگی شود جداً پرهیز کند. بیشک یکی از مهمترین هدفهای دشمن ایجاد هرج و مرج و آشفتگی و درگیری میان اقشار ملت است. با کمال هوشیاری از تحقق این خواسته‌ی دشمنان زبون و ابله و پلید، جلوگیری کنید.

 

 

اکنون که جناب آقای طاهری از امامت جمعه کناره گرفته‌اند مانند ماههای گذشته که ایشان به خاطر ابتلائات جسمانی در نماز حاضر نمی‌شدند جناب حجةالاسلام آقای حاج سید علی قاضی عسگر و جناب حجةالاسلام آقای حاج شیخ محمد تقی رهبر امامان جمعه‌ی موقت اصفهان، نماز جمعه را با متانت و استحکام و شکوه فراوان برگزار کنند.

 

اینجانب از کسی شِکوه نمیکنم و به مدد الهی اطمینان دارم و به خاطر عزم مؤمنانه‌ی این ملت بزرگ و عظمتی که در هنگامه مشکلات از خود نشان می‌دهند جبهه‌ی سپاس بر درگاه الهی می‌سایم و اگر شکوه‌ای در دل باقی بماند به درگاه ولی الله اعظم (ارواحنا فداه) عرضه خواهم کرد.

 

والسلام علی جمیع عبادالله الصالحین - سیدعلی خامنه‌ای - ۲۰/۰۴/۱۳۸۱

نظرات (۲۱)

سلام
دغدغه ها و مواردی که اون موقع امام جمعه اسبق اصفهان بهش اشاره کردن ، هنوز هم هست ...
خداوند خودش اجر عزم مومنانه ملت رو به بهترین وجه عنایت کنه ان شاءالله
و به رهبری فرزانه و صبور طول عمر و سلامتی بده

معیشت مردم بسیار سخت شده
پاسخ:
سلام خوبی؟
شکر
هعییییی ...
پاسخ:
شکر خوبه
شکر نعمت نعمتت افزون کند :)
خداوند مرحوم أیة الله طاهری اصفهانی(ره)رو همونطور که دوس داشتن  با آیةالله العظمى منتظری(ره)محشور کناد!
متاسفانه رفتار رهبری معزز انقلاب(زیده العزة)با این جماعت انقلابی نبود و هنوز هم نیس.باید حزب اللهیا رو متوجه بیوت این جماعت کنن تا پشیمونیشون رو از انقلاب پیرهن عثمان  مخالفت با اسلام نکنن.
پاسخ:
اگر انقلابی گری سوار شدن بر موج احساسات و انجام حرکت های بدون دور اندیشی و بدون توجه به اهداف انقلاب باشه؛ بله حرف شما درسته
 • سربازِ روزِ نهم
 • الحمدلله که آدم ها به اجداد طاهرین‌شان می‌پیوندند
  پاسخ:
  :)) اینم یه دلخوشیه دیگه :|
 • مردی بنام شقایق ...
 • سلام

  ماجرای آقای طاهری و منتظری رو باید از خود اصفهان پیگیری کرد و شنید و از نزدیک لمس کرد تا بشه حق رو توش تشخیص داد(اون هم بسیار سخت)

  با خوندن و شنیدن نمیشه لمس کرد نظرات این حضرات و هم فکرانشون رو.

  من با تیم هاشون دم خور بودم تو برهه هایی و هنوز هم هستم.

  پاسخ:
  سلام | خب از لمسش از نزدیک برامون بگو :)
  امان از کامنت های رگ گردنی
  پاسخ:
  لذت بردین از اینکه دو تا نوشته رو در کنار هم خوندین؟
  موج احساسات اتفاقا از ایناس،موج بصیرت و حزم اتفاقا از آن حزب اللهیاس.
  پاسخ:
  خب شما توقع داری مثل خودشون جوابشون رو بدن که این معقول نیست
  امام صادق علیه السلام
  «وَ اللَّهِ لَتُمَحَّصُن؛ و اللَّهِ لَتُمَیَّزُنَّ؛ و اللَّهِ لَتُغَرْبَلُنَّ؛ حتَّی لَایَبْقَی مِنْکُمْ إِلَّا الْأَنْدَر»

  به خدا سوگند شما خالص می‌شوید؛ به خدا سوگند شما از یکدیگر جدا می‌شوید؛ به خدا سوگند شما غربال خواهید شد؛ تا اینکه از شما شیعیان باقی نمی‌ماند جز گروه بسیار کم و نادر.

  پاسخ:


  گونه نادر :)
  لذت که نداره درد داره
  ولی درد این کامنتای بی منطق بیشتره. امید به تحول توی آینده رو هم توی دل جامعه خاموش میکنه 
  پاسخ:
  دل جامعه دست هر کسی نیست :)
 • مردی بنام شقایق ...
 • خیلی ساده اش رو بخوام بگم فیلترینگه و نفوذ

  حضرات بشدت تحت فیلترینگ بودن و صرفا اخباری که از کانال خاص عبور میکرد بهشون میرسید (تو جوابیه رهبر هم اشاره ای به این قضیه دارن)

  از طرفی بین بازار و یه عده افراد دیگه که تعدادشون هم کم نبوده طرفدار داشتن (این طرفدارا هنوز هم هستن)
  نگاه های حداقلی و صفر و یکی و عدم توان در تشخیص واقعیت ها یکی از مشکلاتی هست که این طیف بهش گرفتار بودن و هستن.
  مشکلات و مسایل رو تک بعدی نگاه کردن و ساده لوحی سیاسی یکی دیگه از وارد شایعشون هست.
  احاطه شدن بیوتشون با افراد سابقه دار و جهت دار خاص که اتفاقا از جریانات خاص سیاسی هم تغذیه میشدن یکی دیگه از مشکلات بوده و هست.

  و یکی دیگه از خصلت های شایع بین این طیف خود بزرگ بینی و غرور هست. تحمل اینکه یه نفر دیگه رو بیشتر از اونا دوس داشته باشن نداشتن!

  براشون سخت بوده و هست که رهبری و امام محبوب باشن بیشتر از اونا.

  خلاصه اینکه از نظر طیف سیاسی و فکری در تاریخ بسیار شبیه به ابوموسی هستن. افراد دین دار ولی بسیار ساده و از طرف دیگه پر طرفدار
  پاسخ:
  آقا چه قدر وسوسه کننده است این بیوت واسه دشمنان اسلام :)
  سلام
  این نامه رو اونوقتایی که حال داشته بودم خونده بودم
  ولی اگر هم نخونده بودم حقیقتا اصلا حوصله نداشتم الان این پست طولانی شما رو بخونم :/
  و اینکه یاد نامه ی صد یا سیصد (عددش رو یادم نیست) نفر از فعالان معتقد به نظام افتادم که پارسال خطاب به رهبری نوشتن و یه عالمه مسئله رو طرح کرده بودن.... بنظرم اون نامه محتوای خوب زیاد داشت فارغ از اینکه اون افراد به وفور بر چسب ضدولایت بودن خوردن...
  و امان از این دو قطبی سازی ها...
  پاسخ:
  سلام| باشه نخونید :) ولی مطالعه این نامه در کنار جوابش یه حس خاصی به آدم میده ها :)

  نمی دونم از کدوم نامه حرف میزنی لینکشو رو برام میفرستید؟
  فک کنم جوابشم قبلا خونده بودم... ولی حالا باز یه نگاه میندازم :)


  لینک درستی ازش پیدا نکردم
  پیام تلگرامیش بود کلشو کپی میکنم اینجا امیدوارم بدردتون بخوره...
  :
  🔴 نامه‌ی تحلیلیِ جمعی از مسئولین تشکل‌های انقلابی و فعالین دانشگاهی و حوزوی کشور به مقام معظم رهبری

  🔻جمعی از مسئولین تشکل‌های انقلابی و فعالین دانشگاهی و حوزوی کشور در نامه‌ای تحلیلی به مقام معظم رهبری، ضمن ارائه‌ی تحلیلی کلان از وضعیت امروز جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف، درخواست خود مبنی بر آغاز اصلاحات اساسی در حوزه‌های مختلف را با ایشان در میان گذاشتند.

  🔻در این نامه که با امضای 300 نفر از مسئولین و فعالین تشکلی دانشجویی و حوزوی در تاریخ 14 فروردین ماه به دفتر مقام معظم رهبری ارسال گردیده است، نگرانی‌های جدی موجود در چهلمین سال پیروزی انقلاب بیان گردیده و ضمن تأکید بر ضرورت تقویت حقیقیِ امید اجتماعی، گفتمان رسمی کشور در حوزه‌ی امیدآفرینی مورد انتقاد واقع شده است.

  🔻نویسندگان این نامه، ممکن نبودن آغاز اصلاحات اساسی لازم در کشور با تصمیم دیگر مسئولین غیر از رهبری را دلیل نگارش این نامه‌ی خود به ایشان عنوان کرده، و نگرانیِ عمومی نسبت به آینده‌ی کشور و تردید نسبت به امکان تحقق آرمان‌های انقلاب در ساختار سیاسی فعلی و سازوکارهای موجود را در بالاترین سطح خود در چهار دهه‌ی گذشته دانسته‌اند.

  🔻در ادامه‌ی این نامه، به قرار گرفتن عملکرد امروزِ نهادهای حاکمیتی کشور در راستایی ضدِّ فلسفه‌ی وجودیِ خود اشاره شده، و چگونگیِ این موضوع در یازده نهاد اصلی کشور یعنی دولت، مجلس، قوه‌ی قضائیه، شورای نگهبان، خبرگان و ائمه جمعه، نهادهای بزرگ اقتصادی حکومتی، دستگاه‌های امنیتی، صدا و سیما، دستگاه سیاست خارجی، بسیج، و حوزه و دانشگاه توضیح داده شده است.

  🔻امضاکنندگان این نامه، تغییر جایگاه سه عنصر مردم، حکومت و دین، را نقطه‌ی کانونی پیدایش این وضع ناگوار دانسته، و در ادامه‌ی نامه‌ی خود به تبیین ابعاد مختلف ناامیدی موجود در کشور و نشانه‌ها و صورت‌های مختلف آن در بین عموم مردم، مسئولین و جامعه‌ی حزب‌اللهی پرداخته‌اند.

  🔻در ادامه‌ی این نامه تأکید شده است که آن‌چه که از نفس وجود این مشکلات مهم‌تر است،جهت‌گیری مدیریت کلان و روندِ کلیِ اداره‌ی کشور بوده که می‌تواند در جهت بر هم زدنِ این وضع و یا در جهت کور کردن نقاطِ امیدِ اصلیِ اصلاحِ این وضعیت قرار گیرد. در این میان، به تلاشِ همه‌جانبه‌ی موجود برای حذف جریان دکتر احمدی‌نژاد و خطِ اصلاحاتِ اساسیِ درون‌ساختاری از صحنه‌ی سیاسی کشور به عنوان مهم‌ترین موضوع در این زمینه اشاره شده، و تأکید شده است که این مسئله، نه صرفاً به عنوان یک ظلم بزرگ، بلکه به عنوان تصمیمی مهم بر بستن آخرین روزنه‌های امید برای اتخاذ راه اصلاحات اساسی و برگرداندن حکومت به مردم فهم شده، و دلالت‌هایی مهیب برای نارضایتی‌های شدید و به‌حقِ موجود جامعه و راه‌های ممکن برای اصلاح وضع کشور خواهد داشت.

  🔻در انتهای این نامه، ضمن ترسیم دوراهی مهم و سرنوشت‌ساز کشور در سال 97، چشم‌انتظاریِ موجود برای اتخاذ تصمیمی اساسی از جانب رهبری و آمادگی کامل ملت برای همراهی با آغاز مسیر اصلاحات حقیقی و قطعی بودن شکسته شدن سدّ همه‌ی مشکلات با این همراهی عمومی تأکید شده است.

  🔻متن کامل این نامه را در instant view مطالعه کنید:
  http://yon.ir/XojcD

  🔸فهرست اسامی و مشخصات امضاکنندگان و اخبار مربوط به نامه: @Rouyesh_channel

  🔸راه ارتباطی: @emzayeedalat
  پاسخ:
  تشکر
 • دختـرِ بی بی
 •  من درگیر پست قبلی شمام رفتم سراغ برنامه ریزی و مشخص نمودن اهداف
  پاسخ:
  بهترین کاره :)
 • مردی بنام شقایق ...
 • سلام

  آدم عاقل در خونشو سفت میبنده یه قفل هم میزنه!

  اگه این کارو نکرد مشکل از آقا دزده نیس! مشکل از صابخونه اس :)
  پاسخ:
  صاحبخونه سرش گرم استفتاس :)
  بنده در مسائلی که راجع بهشون تخصصی ندارم یا لااقل مطالعه ای مکفی نداشتم، ورود پیدا نمی کنم (:
  پاسخ:
  نظر که نمیخواد بدی
  فقط مطالعه کن اگه فرصت داری :)
  وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم،
  که در طریقت ما کافری‌است رنجیدن...
  پاسخ:
  در طریقت ما هم 🤥
  پست رو که مطالعه نمودم (:
  پاسخ:
  حال ندارم پست جدید بذارم. بر من ببخشایید :)
  طریقت رهبری رو عرض کردم :)
  پاسخ:
  انقلابی‌گری مقول به تشکیک است :)
 • مردی بنام شقایق ...
 • بله متاسفانه

  و در این سرگرمی بچه ها و داماد ها و نوه ها و یادگارها و یادگار یادگارها و ... توسط دیگران تربیت میشن و میشن عامل دیگران درون بیت حضرات!

  ینی بچه های بسیاری از بزرگان واقعا محشرن :)))
  پاسخ:
  غربیا بچه رو از 18 سالگی پرتش میکنن بیرون میگن برو گمشو
  این نسخه خوبی نیست برا بعضی از آقایون بنظرت؟ 😰😰
 • مردی بنام شقایق ...
 • نه
  بنظرم اعدامشون کنن بهتره😂
  پاسخ:
  بخشش لازم نیست اعدامش؟ :)
 • مردی بنام شقایق ...
 • YES

  تجربه ثابت کرده بخشش تاثیری نداره تو این مدل مسائل :)
  پاسخ:
  سلام. چی بگم والا :) مصلحت خویش را دست ما نمی دهند که

  ارسال نظر

  کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
  اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی
  فیشــــــنگار

  حضرت امیر(ع) می‌فرمایند: آراء و نظرات گوناگون را -مانند دوغ درون خیک- به هم بزنید تا حقیقت -مانند کَره از دل آن- بیرون بیاید. به نظرم فیشنگار به خوبی از عهدۀ این کار برآمده است. (امید شمس آذر)

  آخرین نظرات