۳ مطلب در آبان ۱۴۰۱ ثبت شده است

رنگ آمیزی الکترو استاتیک

درب های آکاردئونی تولید شده در فیشنگار به همراه رنگ الکترواستاتیک رایگان عرضه می شود .

 

برای اشنایی بیشتر با رنگ الکترواستاتیک ونحوه رنگ کوره ای، این مقاله را مطالعه کنید.

 

رنگ الکترواستاتیک چیست؟

 

رنگ های الکترواستاتیک متشکل از ذرات کوچک وخشک رزین  بهمراه رنگ دانه انتخابی شماست.پودر رزین بوسیله تپانچه ای که وظیفه پاشیدن رنگ را دارذ وشبیه پیستوله عمل می کند روی سطح درب آکاردئونی پاشیده می شود.اما تفاوت ان باروش پیستوله ای دراین است که دراین روش ذرات ریز رزین وتپانچه پاشش رنگ دارای شارز الکترواتاتیک می باشند.هنگامی که ذرات رزین به سطح کار پاشیده می شود بطور کامل به درب آکاردئونی می چسبد.این به این خاطراست که درب اکاردئونی اماده رنگ آمیزی به ارت زمین وصل می شودو ذرات رزین را مانند اهن ربا به خود جذب می کند.

 

پس ازچسبیدن ذرات به درب آکاردئونی فلزی،درب ها داخل کوره بادمای بالای 200درجه سانتی گراد حرارت می بیند ودر اثر این حرارت، ذرات رزین ذوب می شوند وپوششی ضخیم ،یکدست ومقاوم روی درب آکاردئونی ایجاد می کند. 

زمان ودرجه حرارت در رنگ های پودری متفاوت است اما بطور کلی زمان بین10تا18دقیقه دما بین 185تا230درجه سانتیگراد متغیر است.

 

نتیجه رنگ بااین روش این است که سطح کاربسیار زیبا،مقاومت بسیارعالی دربرابر مواد شیمیایی،پوسته شدن،زنگ زدن،خط وخش و...

ودارای مقاومت 3برابر بیشترنسبت به رنگ های روغنی و حلال است.

رنگ های حلال می تواند تحت تاثیرشرایط جوی قرار گیرد ودرنتیجه باعث پایین آمدن کبفبت کارمی شود.

از انجایی که رنگ پودری باروش بارداری الکترواستاتیک به قطعه می چسبد،بدست آوردن یک درب اکاردئونی بارنگ یکدست،مقاوم وباکبفبت در هرشراط جوی را ممکن می سازد.

 

مراحل رنگ آمیزی کوره ای:

1.شستشوی سطح درب اکاردئونی

2.رنگ آمیزی باشارژالکترواستاتیک

3.حررارت دادن درکوره بادمای بالای200درجه ساننت گراد

4.سرد کردن

5.بسته بندی واماده ارسال

 

 

مزیت های رنگ پودری الکترواستاتیک:

1.حذف حلال های الوده کننده و درنتیجه حفظ محیط زیست

2.مقاومت بسیاربالا،دوام وعمرطولانی 

3.پوشش یکدست ضخیم ونفوذپذیری به نقاط غیرقابل دسترس

4.مناسب باپوست است وبرای رنگ کنندگان حساسیت پوستی ایجاد نمیکند

5.حفظ زیبایی ومقاوم دربرابر زنگ زدگی وخدشه وپوسته پوسته شدن

 

 

 

 

 

۰ ۰ ۰ دیدگاه

نکات مهم در نصب حفاظ شاخ گوزنی

روش های نصب حفاظ شاخ گوزنی و بوته ای

برای نصب حفاظ شاخ گوزنی باید عوامل زیر را مد نظر قرار دهیم:

 1)بستر ومحیط کار(جایی که قرار است حفاظ شاخ گوزنی بر روی آن نصب شود.)

2)وضعیت و شرایط موجود

3) درخواست کارفرما

به طور کلی حفاظ ها بر روی دیوار های با  انواع درپوش نصب می شود.این درپوش ها عبارتند از:درپوش سنگی،درپوش فلزی،درپوش بتنی(کامپوزیت)

در این میان سهم درپوش سنگی روی دیوار از دیگر درپوش ها بیشتر است.

نصب حفاظ بر روی دیوارهایی با درپوش سنگی :

در این روش ابتدا حفره هایی  با عمق 5-10 سانتی متر و به فاصله 1.5 متر از یکدیگر بر روی دیوارمورد نظر ایجاد می کنیم  و  داخل این سوراخ ها میخ کوبیده میکوبیم.

 در واقع اتصال باید به نحوی با دیوار در گیر شود که در محل اتصال حفاظ و دیوار استحکام بالایی بوجود آید (در این روش اتصال با دیوار صورت می گیرد) .میخ ها بین دو میلگرد طولی بیس حفاظ های شاخ گوزنی که به موازات و فاصله 5 سانتیمتر از یکدیگر شکل گرفته قرار می گیرند و با تسمه ای  به طول حداقل 8 سانتی متر که به صورت افقی روی حفاظ قرار می گیرد، به  حفاظ  و بر روی دیوار محکم می شوند.


 

نصب حفاظ شاخ گوزنی بر روی دیوار با درپوش فلزی :

در این روش با توجه به ضخامت کم درپوش های  فلزی روش نصب  نصبت به روش قبل(نصب بر روی دیوار با درپوش سنگی)متفاوت بوده برای درپوش فلزی با ضخامت بیش از 2 میلیمتر می توان مستقیما حفاظ را بر روی درپوش نصب کرد، اما در صورتی که ضخامت درپوش کمتر از 2 میلی متر باشد ،جهت استحکام کافی حفاظ شاخ گوزنی باید حفاظ به دیوار زیر درپوش محکم شود که در پست های آتی  تحت عنوان آموزش روش های نصب حفاظ شاخ گوزنی  بطور  مفصل بررسی خواهد شد.

نصب حفاظ شاخ گوزنی با بستر خاص:

در برخی از موارد درپوش بر روی دیوار محوطه نه سنگی است نه فلزی بلکه از متریال های دیگری استفاده شده مثل کامپوزیت، درچنین  مواقعی از یک سو خلاقیت های  کارشناس برای نصب بسیار تاثیر گذار است ،در این مورد که حفاظ به درستی نصب شود ا از سوی دیگر وضعیت کنونی دیوار  مثلا پستی و بلندی های دیوارو یا اینکه چه نقاط اتصالی مناسب برا ی اتصال حفاظ شاخ گوزنی است و ....

اما همانطور که قبلا نیز اشاره شد بصورت کلی حفاظ باید دارای بیس یا بن قوی و مستحکم باشد. به صورت کلی می توان گفت روش نصب در چنین مواقعی تقریبا شبیه به مواقعی است که درپوش فلزی می باشد  و ضخامت آن کمتر از 2 میلیمترمی باشد.

 

مشاوره رایگان جهت خرید حفاظ شاخ گوزنی و بوته ای:

۰۲۱-۵۵۷۷۶۶۰۴

۰۹۱۰۹۷۸۸۶۲۳

 

۱ ۰ ۰ دیدگاه

چگونه امنیت منزلمان را بیشتر کنیم؟

سارقان همیشه در کمین منازلی هستند که از کمترین سطح امنیت برخوردار باشند. اگر می‌خواهید از امنیت منزل خود مطمئن شوید کافی است ۱۰ راهکار ساده ایمن‌سازی و افزایش امنیت خانه این پست استادکار را دنبال کنید. با ما همراه باشید.

۱۰ راهکار ساده برای ایمن‌سازی و افزایش امنیت خانه

هر ساله تعداد بیشماری سرقت خانگی رخ می‌دهد و وجه اشتراک تمامی این منازل، عدم وجود ایمنی لازم است. در این پست قصد داریم راهنمای جامعی برای افزایش امنیت خانه ارائه دهیم تا با رعایت آن مانع از نفوذ هر گونه سارقی شوید. راهکارهای ده‌گانه برخی مقرون به صرفه و بعضی دیگر گران قیمت هستند. بر اساس شرایط و تمایلات شخصی خود میتوانید روی چند مورد از آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید تا خانه‌تان از حملات احتمالی سارقین ایمن باقی بماند.

۱- درب‌ها را ایمن کنید

درب‌های ورودی منزل خود را تبدیل به راه ورود آسان سارقین نکنید. به طور میانگین ۳۴ درصد از سرقت‌ها تنها به دلیل امن نبودن درب اصلی رخ می‌دهند. از مستحکم بودن قاب و چارچوب درب، حفاظت لولاها و عدم دسترسی به قفل داخلی از طریق شکاف صندوق پست (اگر روی درب اصلی یک شکاف برای نامه‌های پستی وجود دارد مطمئن شوید که از طریق آن نمیتوان به قفل داخلی دسترسی پیدا کرد. همچنین میتوانید یک باکس برای نگهداری نامه نصب کنید.) اطمینان کسب کنید. یکی از روش‌های خوب برای افزایش امنیت خانه نصب درب های آکاردئونی برای درب آپارتمان و درب های داخل منزل و استفاده از حفاظ (حفاظ های شاخ گوزنی ، آبشاری ، نرده ای و ... ) برای دیوارهای حیاط و دیوارهای جانبی ساختمان است. همچنین استفاده از قفل های مستحکم و ضد سرقت که این قفل‌ها در مدل‌ها و انواع مختلفی در بازار موجود هستند.در صورتی که درب ورودی حاوی شیشه است می‌توانید از سنسورهای حسگر برای آن استفاده کنید. اگر سارقین سعی کنند شیشه را بشکنند یا در آن محفظه‌ای ایجاد کنند سنسور عمل کرده و به شما هشدار می‌دهد و همین موضوع باعث ترس و فرار سارقین خواهد شد.

- پنجره‌ها را قفل کنید

درها و پنجره‌ها از متداول‌ترین راه‌های ورود سارقین به منزل هستند. بنابراین برای افزایش امنیت خانه خود باید به این دو بخش توجه ویژه‌ای داشته باشید. متاسفانه قفل‌های پنجره در خیلی از مواقع ناکارآمد هستند و استفاده از شیشه‌های شفاف نیز مزید بر علت است. در این زمان‌ها دو گزینه وجود دارد؛ خرید پنجره‌های ضد سرقت یا مقاوم‌سازی پنجره‌های موجود با کمک:

 • افزودن میله و حفاظ پشت پنجره 
 • تقویت شیشه با استفاده از نصب سنسورهای حسگر شکست شیشه
 • قرار دادن بوته‌های گیاهان تیغ‌دار در پنجره‌های واحدهای طبقه اول ساختمان ( به یاد داشته باشید که باید به آنها رسیدگی کرده و آنها را مرتب نگاه دارید)
 • همیشه پنجره‌ها را در صورت ترک منزل یا در شب قفل کنید. سعی کنید از شیشه‌های ضخیم برای پنجره استفاده کنید تا در صورت شکسته شدن آنها توسط سارقین متوجه سرو صدای آن شوید. اگر در منطقه‌ای ناامن سکونت دارید برای افزایش امنیت خانه می‌توانید از پنجره‌های ضد سرقت استفاده کنید یا تعدادی میله حفاظ برای نصب پشت پنجره‌های فعلی خانه در نظر بگیرید. استادکار به شما کمک می‌کند تا بهترین افراد متخصص در زمینه جوشکاری و آهنگری را بیابید.
 • - فضای بیرونی خانه را روشن نگه دارید

  سارقان علاقه‌ای به کار در روشنایی ندارند. زیرا آن‌ها را در کانون توجه قرار می‌دهد. بنابراین با کمک روشن نگه داشتن لامپ در اطراف خانه، جلوی درب ورودی، فضاهای باز و خلوت می‌توانید از امنیت خانه خود مطمئن شوید. از چراغ‌هایی استفاده کنید که دارای سنسور حرکتی هستند همچنین می‌توانید چراغ‌هایی که در فضای باز یا نزدیکی گاراژ استفاده می‌شوند را زمانبندی کنید (به عنوان مثال از ساعت ۱۲ شب تا سپیده صبح روشن باشند).

 • اگر در گاراژ خود لوازم با ارزش، دوچرخه یا لوازم برقی مثل اره، مته و.. نگهداری کنید، در واقع انگیزه‌ای برای سرقت ایجاد کرده‌اید. حتما از درب‌های ایمن برای گاراژ استفاده کنید. آن را هر شب قفل کنید یا یک اهرم محکم از داخل پشت آن بگذارید تا امکان ورود غیر ممکن شود.

 • ۵- برای امنیت خانه خود یک سیستم امنیتی نصب کنید

   

  باید برای نصب و راه‌اندازی سیستم امنیتی منزل خود اقدام کنید. سیستم‌های امنیتی می‌تواند از نمونه‌های ساده یا حرفه‌ای و هوشمند انتخاب شوند. امروزه سیستم‌های امنیتی مختلفی در سطوح حفاظت و مناسب با بودجه های گوناگون در دسترس هستند.

 • در کنار نصب سیستم امنیتی حرفه‌ای منزل میتوانید از قابلیت‌های هوشمند دیگری نظیر سیستم‌های تشخیص دود و نظارت بر سطح کربن مونوکسید نیز استفاده کنید.

 • زمانی که در تعطیلات هستید و برایتان قبض یا نامه می‌آید همسایه‌ها می‌توانند متوجه عدم حضور شما شوند. چه می‌کنید اگر کسی در این بازه زمانی در کمین خانه‌تان باشد؟ نصب دوربین و سایر سیستم‌های امنیتی به شما کمک می‌کند تا از خانه خود در چنین موقعیت‌هایی حفاظت کنید.

 • - شبکه وای فای خانه را رمزگذاری کنید

  سارقین میتوانند از طریق شیکه وای فای خانگی اطلاعات شخصی و تراکنش‌های مالی شما را بدست بیاورند. برای جلوگیری از این عملیات کافی است با استفاده از یک رمز ایمن آن را قفل کنید. نکات زیر برای حفظ شبکه خانگی از دستبرد هکرها پیشنهاد می‌شود:

   

  • روتر بی سیم خود را ایمن کنید.
  • رمزگذاری WPA (دسترسی محافظت شده به وای فای) یا WPA2 را فعال کنید.
  • نام شبکه خانگی خود را تغییر داده و آن را مخفی نگاه دارید.
  • از یک فایروال استفاده کنید.
  • یک آنتی ویروس برای مقابله یا بدافزارها نصب کنید.
  • از رمزهای عبور قوی برای شبکه خانگی خود بهره ببرید.
 • اگر در خانه کودک یا نوجوان دارید از نرم‌افزارهای کنترل والدین استفاده کنید به این ترتیب روی عملکرد و استفاده فرزندان‌تان نظارت داشته و امکان فریب توسط شکارچیان اینترنتی را کاهش می‌دهید.

- یک دوربین امنیتی برای خانه تهیه کنید

دوربین‌های امنیتی بخشی از پروسه افزایش امنیت خانه به شمار می‌روند. حتما نمونه‌هایی از آن را در فیلم‌ها دیده‌اید. مزیت بزرگ این دوربین‌ها استفاده از راه دور است. شما میتوانید از فاصله دور نیز آن‌ها را چک کنید. همچنین در مواقع لزوم از نمونه ضبط شده آن برای شناسایی مجرمان و سارقین و ارائه به پلیس بهره ببرید. از دیگر قابلیت‌های دوربین‌های مدار بسته میتوان به تشخیص حرکت، دید در شب، قابلیت وای فای و مقاومت در هوای آزاد اشاره کرد.

به کمک دوربین‌های مدار بسته میتوانید به صورت ریموت از اوضاع رفت و آمدهای حوالی منزل و درب ورودی اطلاع کسب کنید و در صورت لزوم حتی به پلیس اطلاع دهید.

- ایمن شوید

برخی از استراتژی‌های مفید می‌توانند از سرمایه شما در حین دستبرد سارقین یا ورود متجاوزین محافظت کند. به عنوان مثال؛ سعی کنید اسناد مهم، پول و جواهرات گرانقیمت و با ارزش را در منزل نگهداری نکنید و در صورت نگهداری از گاو صندوق با قفل‌های ایمن استفاده کنید.

۱۰- از اتوماسیون خانگی استفاده کنید

اگر وسوسه شده‌اید که خانه معمولی خود را به خانه‌ای مدرن و هوشمند تبدیل کنید، قطعا افزایش امنیت خانه دلیل خوبی برای این کار است. اتوماسیون خانگی میتوانند برای شما امکان دسترسی و کنترل از راه دور برای نظارت روی چراغ‌ها، قفل‌ها، دوربین امنیتی، هشدار دود و سایر وسایل ایمنی را فراهم کند. برخی از کاربرد‌های هوشمندی برای امنیت خانه عبارت است از:

 • برنامه‌ریزی چراغ‌ها و تلویزیون (حتی در صورتی که شب در منزل نیستید میتوانید چراغ‌ها یا تلویزیون را روشن و خاموش کنید در این صورت کسی متوجه غیبت شما نخواهد شد)
 • یک صدای مکالمه ضبط کنید و در صورت لزوم آن را پخش نمایید در این صورت دزدانی که قصد ورود به منزل را دارند از همان پشت درب ورودی پا به فرار می‌گذارند.
 • هشدارهای مربوط به دود و گاز منوکسید و سیگنال‌های موجود را بررسی کرده و هشدارهای کاذب را از طریق گوشی هوشمند خود غیر فعال کنید.
 • یک تصویر ویدئویی از افرادی که به درب ورودی نزدیک می‌شوند، مشاهده کنید.
۱ ۰ ۰ دیدگاه


گروه صنعتی فیشنگار سازنده انواع درب آکاردئونی و حفاظ ساختمان با حمل ، نصب و رنگ آمیزی رایگان

آخرین مطلب
بایگانی